RozrywkaMaja Kapłon wraca na scenę. "Cały czas walczę"

Maja Kapłon wraca na scenę. "Cały czas walczę"

Maja Kapłon w "The Voice of Poland"
Maja Kapłon w "The Voice of Poland"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

13.10.2021 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć do całkowitej sprawności Maja Kapłon ma przed sobą jeszcze długą drogę, już teraz może wrócić do pracy. Co zresztą robi, wystąpiła właśnie na scenie po długiej przerwie.

Maja Kapłon to młoda wokalistka, która oczarowała swoim talentem jurorów i widzów "The Voice of Poland". Niestety, realizacje planów o karierze spowolniły poważne problemy ze zdrowiem. Przede wszystkim wokalistka cierpiała na skoliozę. Większość dzieciństwa spędziła w szpitalach i przeszła 18 operacji kręgosłupa. Występując po latach w muzycznym talent show, udowadniała, że ograniczona sprawność nie przeszkadza w spełnianiu marzeń.

Historia Mai poruszyła wielu fanów, którzy śledzili jej dalsze losy. Niestety, pod koniec 2019 r. Kapłon wyjawiła, że jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, a pręt, który podtrzymywał jej kręgosłup, pękł. Szansą na powrót do sprawności i normalnego funkcjonowania była operacja w Stanach Zjednoczonych. Bardzo droga.

Ruszyła zbiórka, którą wspierało wielu przyjaciół Mai z branży. Szczęśliwie udało się jej zebrać potrzebną sumę. Wiosną 2020 r. była już po operacji. Wokalistka sukcesywnie pokazywała w mediach społecznościowych, jak dochodzi do siebie. Nie bała się też pokazywać dużych pooperacyjnych blizn. "To moja radość" - pisała, nawiązując do powrotu do zdrowia.

Ostatnio zaś pojawiła się w "Dzień Dobry TVN", by powiedzieć, jak się obecnie czuje.

- Z moim kręgosłupem nie jest jeszcze najlepiej. Ten stan może się utrzymywać nawet do dwóch lat od operacji, ale cały czas walczę - mówiła w rozmowie z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman.

Artystka wspomniała też o swojej drodze i determinacji w walce o zdrowie. - Przeszłam łącznie 18 operacji. W pewnym momencie pręt, który miałam w plecach, pękł i zaczął wbijać się w inne narządy. Trzeba było go wyjąć i "wstawić" nowy - mówiła o ostatnim zabiegu.

- Całe moje życie to walka o zdrowie i samodzielność. Na szczęście w końcu jestem w miejscu, w którym wiem, czego chcę – podsumowała, jednoczenie zaznaczając, że wraca do pracy i chce podzielić się ze słuchaczami zupełnie nowym singlem.

I to właśnie na scenie śniadaniówki wystąpiła po raz pierwszy od dłuższego czasu, prezentując kawałek "Jak lato pragnie zbóż".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także