Trwa ładowanie...

"Magia nagości": KRRiT karze nadawcę za pokazanie nagich ciał w tv

Nagie części ciała pokazywane przed kamerami budzą w Polsce wielkie emocje. I to takie, że sprawą zajęła się KRRiT. Rozpatrzyli skargi widzów i już wiemy, jakie będą konsekwencje dla nadawcy.

"Magia nagości" cieszy się popularnością w kilkunastu krajach"Magia nagości" cieszy się popularnością w kilkunastu krajachŹródło: Instagram
d14nyop
d14nyop

"Magia nagości" jest z powodzeniem produkowana w kilku krajach Europy. Format cieszy się sporą popularnością w Niemczech, ale też w Wielkiej Brytanii. Obie te zagraniczne edycje były pokazywane w Polsce na Zoom TV. Pojawiały się skargi widzów, które nasiliły się, gdy stacja ogłosiła castingi do polskiej edycji. Ostatecznie "Magia nagości" ujrzała światło dzienne i widzowie mogli zobaczyć już pierwszy odcinek.

I choć jak informowała WP KRRiT - po tym odcinku żadna skarga nie wpłynęła - to Rada musiała odnieść się do poprzednich. Jaki jest wynik analiz? Niekorzystny dla nadawcy.

Zobacz: Machulski o kręceniu intymnych scen. "Nagość była kamuflażem"

KRRiT musiała odnieść się do emisji odcinka brytyjskiej edycji z 23 września 2020 r.

d14nyop

- W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci - przekazała "Pressowi" Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

W związku z tym Kino Polska TV SA, który jest nadawcą, będzie musiało zapłacić 20 tys. zł. kary.

Warto dodać, że "Naked Attraction" w Wielkiej Brytanii też wywoływało wiele kontrowersji i widzowie pisali liczne skargi do Ofcomu, czyli brytyjskiego odpowiednika naszej KRRiT. Ofcom jednak nie podjął się nigdy śledztwa przeciwko nadawcy. Tam nikt nie twierdził, że pokazywanie nagich ciał przez uczestników, którzy zgłaszają się do show dobrowolnie, jest naruszaniem "ludzkiej godności obu płci".

d14nyop

Jak podkreślał Ofcom, jest to po prostu randkowe show, które w żaden sposób nie narusza istniejących przepisów. Punktowano, że nie pokazuje się tam żadnych czynności seksualnych, a program dodatkowo emitowany jest w nocy, w godzinach przeznaczonych na emisję programów dla dorosłych.

d14nyop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14nyop