Maciej Stuhr dosadnie zareagował na order dla Antoniego Macierewicza. "Tu by się przydała beatyfikacja"

Maciej Stuhr dosadnie skomentował nagrodę dla Antoniego Macierewicza
Maciej Stuhr dosadnie skomentował nagrodę dla Antoniego Macierewicza
Źródło zdjęć: © AKPA

23.09.2022 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak potwierdziła Kancelaria Prezydenta, Antoni Macierewicz został odznaczony Orderem Orła Białego za najwyższe zasługi cywilne i wojskowe dla kraju. Ten fakt nie umknął uwadze Macieja Stuhra, który ostro podsumował działania szefa podkomisji smoleńskiej.

Wśród osób wyróżnionych najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym, czyli Orderem Orła Białego, znajdują się m.in. Jan Paweł II, Władysław Anders, Irena Sendlerowa, Witold Pilecki czy Władysław Bartoszewski. W piątek do tego zaszczytnego gremium decyzją prezydenta Andrzeja Dudy dołączył Antoni Macierewicz. Order trafi też w ręce Mirosława Chojeckiego oraz Piotra Naimskiego, założycieli i działaczy Komitetu Obrony Robotników.

W ostatnich latach Macierewicz jako minister obrony narodowej i szef sejmowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej był wielokrotnie krytykowany za swoje działania. Wysoko postawieni wojskowi i urzędnicy alarmowali, że działania Antoniego Macierewicza mogą szkodzić interesowi kraju.

W znacznym stopniu przyczynia się do tego też głoszona przez polityka teoria o bombie i zamachu na pokładzie samolotu TU-154M z 10 kwietnia 2010 r. Niedawno TVN24 ujawnił w swoim reportażu informacje, które miała ignorować komisja zarządzana przez Macierewicza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlatego informacja o najwyższym odznaczeniu państwowym dla Antoniego Macierewicza wzbudziła sporo kontrowersji. Do sprawy odniósł się Maciej Stuhr, ostatnio pojawiający się na antenie TVN w 3. sezonie serialu "Szadź". Aktor dosadnie ocenił polityka i zakpił z jego wyróżnienia.

"Mechanizm jest chyba dość prosty. Im więcej dowodów na draństwo, tym większa i tym szybciej musi przyjść nagroda, żeby to jakoś zrównoważyć. Żeby to wszystko się nie rozleciało. Ale obawiam się, że Order Orła Białego to jednak w tym przypadku za mało. Tu by się przydała beatyfikacja" - napisał aktor na Facebooku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także