Trwa ładowanie...
Megafon.plWP Teleshow

"Lucyfer": wielki sukces i jeszcze większe kłopoty? Wytwórnia Warner Bros. pozwana

Stacja Fox zamówiła 3. sezon serialu "Lucyfer", co oznacza, że fani doczekają się kolejnych kilkunastu odcinków. Jest jednak jedno "ale". Podczas gdy widzowie cieszą się z kontynuacji hitu, firma Warner Bros. (jeden z producentów) została pozwana za rzekome bezprawne wykorzystywanie motywu muzycznego w tymże serialu. Szykują się poważne kłopoty?

Share
"Lucyfer": wielki sukces i jeszcze większe kłopoty? Wytwórnia Warner Bros. pozwana
Źródło: Materiały prasowe
d68q06r

Fani Toma Ellisa i jego wykreowanego lucyfera mają powody do zadowolenia. Stacja Fox zamówiła 3. sezon produkcji "Lucyfer". Serial doczeka się kolejnych 22 odcinków.

- To jeden z tych seriali, który staje się coraz lepszy - uzasadnia decyzję o realizacji kontynuacji David Madden, prezes Fox Broadcasting Company.

d68q06r

I choć widzowie cieszą się z dobrej nowiny, producentom telewizyjnego hitu wcale nie jest do śmiechu. Okazało się bowiem, że Robert i Aron Marderosianowie, twórcy tematu muzycznego do serialu, oskarżają firmę Warner Bros. za rzekome bezprawne wykorzystywanie ich kompozycji. Jak możemy przeczytać w pozwie, "Warner Bros. i NS Pictures używali komercyjnie, nadawali i wykorzystywali ów motyw bez żadnego porozumienia czy podpisania umowy licencyjnej z powodem".

Twórcy soundtracku podkreślają również, że od początku współpracy ich nazwisko pomijane jest w napisach końcowych po emisji każdego odcinka "Lucyfera". Mimo że wielokrotnie prosili producentów o naprawienie tego błędu, wytwórnia Warner Bros. zignorowała ich ponaglenia. Bracia Marderosianowie dodali też, że bardzo zależało im na załatwieniu wszystkiego polubownie. Niestety, nie udało się. W rezultacie sprawa trafiła do sądu.

Przypomnijmy, że serial "Lucyfer" powstał na podstawie wydawnictw DC Comics, które portretują diabła jako znudzonego piekłem upadłego anioła. Pewnego dnia bohater postanawia zamieszkać we współczesnym Los Angeles. Prowadzi klub nocny i co dość nieoczywiste, pomaga policji w karaniu przestępców.

Postać stworzyli Neil Gaiman, Sam Kieth i Mike Dringenberg. Przed kamerą w Lucifera Morningstara wciela się Tom Ellis. W obsadzie znajdują się również: Lauren German, Rachael Harris, DB Woodside, Lesley-Ann Brandt, Kevin Alejandro, Aimee Garcia, Tricia Helfer i Scarlett Estevez. W Polsce cykl emitowany był przez Canal+.

d68q06r
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Na co warto czekać? Gorące serialowe premiery 2017

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d68q06r

Podziel się opinią

Share
d68q06r
d68q06r