Polsat pod ostrzałem. Widzowie domagają się raportu z głosowania

Anita Sokołowska zwyciężyła w 14. edycji "TzG"
Anita Sokołowska zwyciężyła w 14. edycji "TzG"
Źródło zdjęć: © AKPA

06.05.2024 08:48, aktual.: 06.05.2024 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę 5 maja odbył się wielki finał 14. edycji "Tańca z Gwiazdami". Z trzech par najlepszy okazał się duet Anita Sokołowska i Jacek Jeschke, choć zdaniem wielu internautów Kryształowa Kula powinna trafić do Roxie Węgiel. W komentarzach powtarzają się zarzuty oszustwa i faworyzowania "pracownicy Polsatu".

W 14. finale "Tańca z Gwiazdami" na parkiecie rywalizowali Roksana Węgiel i Michał Kassin, Julia "Maffashion" Kuczyńska i Michał Danilczuk oraz Anita Sokołowska i Jacek Jeschke. Zdaniem jurorów najlepiej zaprezentowała się Roksana, jednak po uwzględnieniu głosów od widzów ze zwycięstwa cieszyła się Anita Sokołowska.

Polsat wielokrotnie powtarzał, że to właśnie widzowie wysyłający SMS-y i używający specjalnej aplikacji mają decydujący głos w wyłanianiu najlepszej pary. To właśnie dlatego Dagmara Kaźmierska, która zdaniem jurorów tańczyła beznadziejnie, przechodziła do kolejnych odcinków (aż w końcu sama zrezygnowała). A w finale to widzowie zdecydowali o "wyższości" Anity nad Roksaną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wskazanie zwycięskiej pary w finale spotkało się jednak z wielkim oburzeniem w mediach społecznościowych. "Oczywiście, że była najlepsza, wygrała gwiazda stacji, która popełniała mnóstwo błędów technicznych" - napisał jeden z widzów i zbierając mnóstwo "lajków". Inni też pisali o Anicie per "pracownica Polsatu", nawiązując do jej wieloletnich występów w serialu "Przyjaciółki".

Widzowie "TzG" oburzeni po finale

"Żenada! Spójrzcie na lajki pod tańcami każdej z trzech gwiazd i w każdym Sokołowska ma najmniej, a w głosowaniu dostała najwięcej? Widać czarno na białym, że to oszustwo...", "Jurorzy, czyli eksperci w tańcu wskazali zwycięzcę i była nim Roxie, ale żeby stacja mogła promować swoich, to jest jeszcze ‘punktacja od widzów’, która rzecz jasna jest niejawna, więc można manipulować wynikami do woli, a my musimy wierzyć na słowo, że to widz ma decydujący głos" - piszą kolejni oburzeni widzowie.

Pojawiły się nawet wiadomości skierowane do Polsatu, by głosowanie widzów było transparentne. "Apeluję o ujawnienie dokładnego raportu z głosowania. Mam dość wałów (...). Tak nachalnego faworyzowania uczestnika nie widziałam chyba jeszcze nigdzie! Czyżby zbliżała się jakaś nowa rola tej Pani?" - pisała jedna z wielu oburzonych fanek "Tańca z Gwiazdami".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozkładamy na czynniki pierwsze fenomen "Reniferka", przyglądamy się skandalom z drugiej odsłony "Konfliktu" i zachwycamy się zaskakującą fabułą "Sympatyka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (146)
Zobacz także