Trwa ładowanie...
d2myzby

"Kuba Wojewódzki". Ten Typ Mes zdradza, dlaczego bał się przyjąć zaproszenie do programu

Kolejny odcinek nowego sezonu programu "Kuba Wojewódzki" wyjątkowo odbył się bez udziału publiczności. W programie pojawili się muzyczni goście - raper i producent Ten Typ Mes, który niedługo wydaje debiutancką powieść, oraz producent muzyczny i instrumentalista Baranovski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kuba Wojewódzki". Ten Typ Mes zdradza, dlaczego bał się przyjąć zaproszenie do programu
"Kuba Wojewódzki". Ten Typ Mes zdradza, dlaczego bał się przyjąć zaproszenie do programu (ONS.pl)
d2myzby

Ten Typ Mes: "Wtedy włączono mi talent"

Pierwszym z gości Kuby Wojewódzkiego był Ten Typ Mes, pochodzący z Warszawy raper, wokalista, producent muzyczny, mający na swoim koncie współpracę z artystami z różnych światów muzycznych, a także autor tekstów i felietonista. Dodatkowo jest współwłaścicielem wytwórni fonograficznej, która funkcjonuje również jako marka odzieżowa. Już w kwietniu odbędzie się także premiera jego debiutanckiej powieści.

Ponad dekadę temu artysta został brutalnie pobity przez grupę niezidentyfikowanych osobników, a na skutek obrażeń Mesowi wstawiono tytanową płytkę w głowę i założono kilkadziesiąt szwów, po których została mu pokaźna blizna. Zauważył to również prowadzący talk-show.

d2myzby

- Ty naprawdę masz płytkę w głowie - powiedział Wojewódzki.

Mes pośpieszył z wyjaśnieniami, wskazując na swoje blizny.

- Ona jest na froncie, ale z boku były przygotowania do mocowania. To widzisz, to jest boczne przygotowanie do zdjęcia “maski”, żeby wymienić część w silniku - wytłumaczył artysta.

- Wtedy włączono mi talent - dodał.

d2myzby

Ten Typ Mes: "Uraziłeś kilku moich idoli"

Wojewódzki był bardzo ciekaw, czemu Ten Typ Mes, a także ludzie z jego środowiska muzycznego, bardzo często odrzucali zaproszenia ze strony prowadzącego. Jak się okazało, muzyk miał ku temu powody.

- Obawiałem się, że po montażu może to wszystko niekorzystnie wyglądać - odpowiedział Mes.

- Uraziłeś kilku moich idoli w taki sposób, który dla mnie jako widza nie był akceptowalny. Wyszedłeś na super gościa przy takich autorytetach, którzy byli dla mnie wtedy nietykalni - rozwinął swoją myśl.

d2myzby

Wojewódzki poprosił zatem o konkretne przykłady. Wyszło na jaw, że chodziło o jednego z najbardziej szanowanych dziennikarzy w Polsce.

- To są na szczęście zaszłe uczucia. Bodajże Wojciech Mann zapadł mi w pamięć jako osoba, która niejako została przytłoczona tobą. Trochę się obawiałem, że ja też będę przytłoczony - odpowiedział Mes.

Prowadzący programu szybko sprostował obawy swojego gościa, podkreślając, że Wojciech Mann był dla niego wielkim autorytetem. Przy okazji wyprowadził również Mesa z błędu, nigdy nie gościł bowiem na swojej kanapie prezentera "Szansy na sukces".

Baranovski: "Jestem człowiekiem, który stanął za Dawidem Podsiadło"

Drugim z gości był Baranovski - polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista, finalista czwartej edycji programu "The Voice of Poland". Kuba Wojewódzki stwierdził, że muzyk należy do grona artystów, którym furtkę otworzył Dawid Podsiadło.

d2myzby

- W Polsce mówi się o syndromie Dawida Podsiadło. O tym, że otworzył furtkę emocjonalną dla młodych, zdolnych, wrażliwych i niebojących się opowiadania o trudnych rzeczach artystach. Czy ty jesteś w tym nurcie? - zapytał prowadzący.

Producent muzyczny zgodził się z postawioną tezą.

- Uważam, że jestem. Uważam, że jestem też człowiekiem, który stanął za Dawidem Podsiadło, gdy ten otwierał kolejne drzwi w polskim popie. Dało to szansę wypłynąć kolejnym wykonawcą. Nie chciałbym jednak się do niego porównywać - stwierdził Baranovski.

Drugi z gości na pytanie, w czym jest lepszy/gorszy od Podsiadło, odpowiedział, że tworzenie muzyki nie jest dla niego wyścigiem.

- Chciałem być tam, gdzie Dawid, ale nie chciałem być nigdy Dawidem - skwitował.

d2myzby

Podziel się opinią

Share
d2myzby
d2myzby