Trwa ładowanie...

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d2hrhpg
d2hrhpg

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
A Francis Ford Coppola,
B Aleksander Ford,
C Harrison Ford,
D John Ford.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 5000 złotych.

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół", zostały mu odpowiedzi B i C. Dalej się wahał, więc użył "telefonu do przyjaciela", zadzwonił do mamy. Ta jednak nie pomogła mu. Gracz strzelił i zaznaczył B. To była prawidłowa odpowiedź.

Aleksander Ford pierwsze filmy tworzył już w XX-leciu międzywojennym. Jego uczniami byli m.in. Andrzej Wajda i Roman Polański. Był reżyserem m.in. "Krzyżaków". Pozostałe osoby z odpowiedzi nie mają nic wspólnego z polską kinematografią.

d2hrhpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hrhpg