"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

01.04.2019 21:39, aktual.: 01.04.2019 21:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
A Francis Ford Coppola,
B Aleksander Ford,
C Harrison Ford,
D John Ford.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 5000 złotych.

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół", zostały mu odpowiedzi B i C. Dalej się wahał, więc użył "telefonu do przyjaciela", zadzwonił do mamy. Ta jednak nie pomogła mu. Gracz strzelił i zaznaczył B. To była prawidłowa odpowiedź.

Aleksander Ford pierwsze filmy tworzył już w XX-leciu międzywojennym. Jego uczniami byli m.in. Andrzej Wajda i Roman Polański. Był reżyserem m.in. "Krzyżaków". Pozostałe osoby z odpowiedzi nie mają nic wspólnego z polską kinematografią.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także