Krzysztof Ziemiec o Kaczkowskim. Internauci: szczyt hipokryzji

Krzysztof Ziemiec naraził się na krytykę internautów. Szybko przypomnieli mu, skąd teraz nadaje jego radiowy idol
Krzysztof Ziemiec naraził się na krytykę internautów. Szybko przypomnieli mu, skąd teraz nadaje jego radiowy idol
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

24.05.2022 16:01, aktual.: 24.05.2022 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krzysztof Ziemiec wystawił się na krytykę internautów. Dziennikarzowi TVP zarzucono hipokryzję po twitterowym wpisie na temat Piotra Kaczkowskiego, byłej legendy radiowej Trójki.

"Bezwstyd, obłuda, hipokryzja. Od takich ludzi nie dobrze się robi. Obrzydliwość" - dosadnie skomentowała wpis Krzysztofa Ziemca jedna z użytkowniczek Twittera, która nie była odosobniona w swojej opinii. Wszystko za sprawą z pozoru niewinnego wpisu Krzysztofa Ziemca na temat kultowej audycji Piotra Kaczkowskiego.

"Niewiele mamy już rzeczy stałych na tym świecie. Dobrze, że wciąż jest i niedzielne wieczory, od lat odmierza muzycznie Piotr Kaczkowski" - napisał dziennikarz TVP Info.

Internauci, najdelikatniej mówiąc, uznali ten wpis za wyjątkowo niestosowny, zważywszy na związek Krzysztofa Ziemca z obecnymi mediami publicznymi, których decydenci doprowadzili do upadku legendarnej rozgłośni Polskiego Radia.

Jak zauważyli z żalem użytkownicy Twittera, Piotr Kaczkowski dziś nadaje w innej rozgłośni - Radiu 357, po tym jak radiowa Trójka po niemal 60 latach działalności została już wyłącznie pustym szyldem.

"Sama prawda! Szkoda tylko, że misję medium publicznego musi wypełniać stacja, na którą złożyli się jej byli słuchacze [...]" - dodał w komentarzu do wpisu Ziemca jeden z tłiterowiczów. W podobnym tonie utrzymane byłe też pozostałe komentarze.

Piotr Kaczkowski, podobnie jak większość dawnej trójkowej ekipy, odszedł z rozgłośni z powodu upolitycznienia stacji, które jak pokazała afera wokół Listy Przebojów, sięgała nawet programów rozrywkowych.

Warto przypomnieć, że Krzysztof Ziemiec, od lat kojarzony przede wszystkim z TVP, w połowie lat 90. stawiał w radiowej Trójce swoje pierwsze dziennikarskie kroki. Pracował tam do 2002 r. i z pewnością niejednokrotnie miał okazję spotkać legendę tej stacji, Piotra Kaczkowskiego, autora kultowej audycji "Minimax".

Dziś Ziemiec, podobnie jak inni fani Kaczkowskiego, może go posłuchać na antenie Radia 357.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także