Trwa ładowanie...

Krzysztof Mieszkowski o decyzji TVP Info: "Nosi znamiona cenzury prewencyjnej"

Krzysztof Mieszkowski ma żal do TVP Info. Stacja odpowiada na zarzuty.

Share
Krzysztof Mieszkowski o decyzji TVP Info: "Nosi znamiona cenzury prewencyjnej"Źródło: AKPA
d33mzuq

Krzysztof Mieszkowski, były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu i poseł Nowoczesnej, zamieścił na swoim profilu na Facebooku specjalne oświadczenie, w którym opisał, co wydarzyło się podczas ostatniego wydania "Minęła dwudziesta". W swoim wpisie zarzucił wydawcy programu, że ten ugiął się pod presją drugiego gościa, Cezarego Morawskiego i w rezultacie TVP Info wycofała się z zaproszenia go do dyskusji na antenie.

- 8 stycznia 2017 roku zostałem zaproszony do udziału w programie tvp.info "Minęła Dwudziesta", który wedle zapowiedzi wydawcy miał być poświęcony sprawie Teatr Polski we Wrocławiu, którym kierowałem do września 2016 roku. W programie miałem dyskutować z Cezarym Morawskim, który mimo protestów środowiska artystycznego, obecnie kieruje wrocławską sceną. Po zadeklarowaniu chęci udziału w audycji otrzymałem informację, że na wyraźną prośbę Morawskiego zrezygnowano z mojej obecności w studiu. Zrozumiałym jest strach Cezarego Morawskiego przed bezpośrednią konfrontacją, która mogłaby na ogólnopolskiej antenie obnażyć jego brak kompetencji do kierowania Teatrem Polskim we Wrocławiu, jak i przed pytaniami o łamanie praw pracowniczych, mobbing i kompromitujące decyzje artystyczne. Nie mogę jednak przejść do porządku dziennego nad postawą wydawcy programu "Minęła Dwudziesta", który ugiął się przed ultimatum Morawskiego. Decyzja ta nosi znamiona cenzury prewencyjnej, która uniemożliwia widzom wyrobienie sobie obiektywnego zdania nt. konfliktu w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Dopuszczenie do głosu wyłącznie Cezarego Morawskiego to manipulacja i sprzeniewierzenie się idei bezstronności, która powinna być naczelną zasadą nadawcy publicznego - czytamy (zachowano oryginalną pisownię).

Do sprawy odniósł się Michał Rybicki, wydawca programu "Minęła dwudziesta".

d33mzuq

- Jako wydawca Minęła 20 informuję #KrzysztofMieszkowski, że zmiana koncepcji programu dotyczy także Pana Morawskiego. #pochopnewnioski - napisał na Twitterze (zachowano oryginalną pisownię).

Zobacz także: Teatr Polski we Wrocławiu strajkuje. Nie chcą nowego dyrektora

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d33mzuq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33mzuq
d33mzuq