Nie ma wariantu B. Krystyna Czubówna zaskoczyła wyznaniem

Krystyna Czubówna została ostatnio wyróżniona za całokształt swojej pracy
Krystyna Czubówna została ostatnio wyróżniona za całokształt swojej pracy
Źródło zdjęć: © fot. AKPA

18.10.2021 08:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krystyna Czubówna znana jest polskim widzom przede wszystkim za sprawą charakterystycznego głosu. Wciąż czynna zawodowa lektorka w najnowszym wywiadzie wyjawiła, czy zdecydowała się ubezpieczyć swoje główne narzędzie pracy. Odpowiedź zaskakuje.

Nie wszyscy wiedzą, że Krystyna Czubówna z wykształcenia jest prawnikiem. Jednak znana spikerka miała inny plan na życie – gdy w połowie lat 70. zadebiutowała w radiu, czytając audycję, wiedziała, co chce robić do końca życia. W następnych dekadach Czubówna dała się poznać m.in. jako prowadząca "Panoramy" w TVP oraz lektorka wielu filmów przyrodniczych.

Z racji, że głos jest jej najważniejszym narzędziem pracy, została ostatnio zapytana przez "Super Express" o to, czy go ubezpieczyła na wypadek niekorzystnych zdarzeń losowych. Czubówna przyznała, że często słyszała to pytanie. – Nie ubezpieczyłam mojego głosu. To znaczy, że jest to błąd i powinnam to nadrobić. (…) Mam nadzieję, że nie będę mogła czytać wtedy, kiedy już niewiele co będę mogła robić. Nie mam wariantu B – powiedziała.

Lektorka zacytowała słowa "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym" zespołu Perfect, wyjaśniając, że właśnie takiej zasadzie hołduje w kwestii swojej pracy. – Myślę, że tak długo, jak będę czuła, że mogę czytać, będę to robiła i mam nadzieję, że nie przeoczę tego momentu, kiedy trzeba będzie powiedzieć "pas" – dodała.

Przypomnijmy, że Czubówna w trakcie ostatniej gali "Magazynu VIP" zasłużenie otrzymała statuetkę za wybitną osobowość w kategorii kultury i sztuki. W przeszłości była wielokrotnie nagradzana za swoją pracę – ma na koncie m.in. cztery Telekamery w kategorii "Informacje".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także