Trwa ładowanie...
dj81nsl
wataha

Kryminalny październik w polskiej telewizji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kryminalny październik w polskiej telewizji
dj81nsl

Polskie kanały telewizyjne fanom mocnych wrażeń i kryminalnych zagadek zapewnią w październiku moc atrakcji. Na premiery czekają zarówno rodzime, jak i zagraniczne produkcje.

Już od 12 października HBO pokazywać będzie "Watahę". To obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który na skutek wybuchu traci narzeczoną Ewę, a także bliskich współpracowników i przyjaciół. Ocalał jako jedyny, przez co ściąga na siebie falę podejrzeń. Po chwili zwątpienia w sens pracy wraca, aby rozwikłać tajemnicę związaną z zamachem. - Rebrow to "bieszczader", jest wiązany z Bieszczadami od zawsze, jest też postacią szanowaną w środowisku. Próbując rozplątać intrygę, coraz bardziej się pogrąża w zakamarkach swojej duszy - mówi o swojej postaci Leszek Lichota. Premiera "Watahy" odbędzie się w niedzielę, 12 października o godz. 20.10 w HBO. Serial będzie dostępny również w
HBO GO i HBO OD. Pierwszy odcinek "Watahy" będzie odkodowany na antenie HBO i w HBO GO.

Kilka dni później, 16 października, nowy serial, "Zbrodnia" pojawi się również w AXN. Akcja osadzona jest w nadmorskim kurorcie (zdjęcia powstały na Półwyspie Helskim). Trzyodcinkowa produkcja opowie o tajemnicach przeszłości i niewyjaśnionych zagadkach sprzed lat mieszkańców małej rybackiej wioski. Główna bohaterka, Agnieszka Lubczyńska (Magdalena Boczarska), spędza wraz z mężem Cezarym (Radosław Pazura) urlop nad polskim morzem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Tomasz Nowiński (Wojciech Zieliński), komisarz gdyńskiej policji, prowadzący śledztwo w związku z tajemniczym morderstwem. Obok Boczarskiej, Pazury i Zielińskiego na ekranie zobaczymy Joannę Kulig, i Dorotę Kolak. Za kamerą stanął Greg Zgliński. Premiera "Zbrodni" odbędzie się w czwartek, 16 października o godz. 22.00 w AXN.

dj81nsl

W telewizji nie zabraknie również innych produkcji z dreszczykiem. Od 8 października kanał Universal Channel nadawać będzie "Gotham". Od 9 października na kanale FOX będzie można śledzić "American Horror Story: Freak Show". Ten sam kanał od 13 października pokazywać będzie nowy, piąty sezon "The Walking Dead". Na antenę Universal Channel powróci też "Castle" - z siódmym sezonem (21 października). Od 9 października na Sundance Channel oglądać będzie można z kolei drugi sezon "Rectify". Innymi słowy wielbiciele zagadek na pewno nie będą się nudzić.

dj81nsl

Podziel się opinią

Share
dj81nsl
dj81nsl