Trwa ładowanie...

KRRiT: nierzetelny materiał w TVN24 o teoriach zespołu Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że materiał wyemitowany w programie "Czarno na białym" narusza ustawę Prawa prasowego.

Share
KRRiT: nierzetelny materiał w TVN24 o teoriach zespołu Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej
Źródło: Forum
d3a9yfu

11 października 2016 roku TVN24 wyemitował w programie "Czarno na białym" reportaż Piotr Świerczka zatytułowany "(Nie)czyste teorie". Materiał zawierał m.in wizualizacje katastrofy smoleńskiej i opinie ekspertów, którzy opowiadali o "teoriach, w których roi się od prostych matematycznych błędów i tych, które nawzajem się wykluczają". Nie zabrakło również wątku badań, jakie przeprowadzała komisja Antoniego Macierewicza. Najwięcej krytycznych komenarzy padło pod adresem Glenna Joergensena, Wacława Berczyńskiego oraz prof. Wiesława Biniendy i to właśnie ten ostatni, za pośrednictwem swojej pełnomocniczki, Marii Szonert-Biniendy, złożył skargę na ten materiał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

KRRiT, po wnikliwej analizie dostarczonej dokumentacji, podjęła uchwałę, w której czytamy, że nakaze spółce TVN SA "zaniechanie działań, polegających na niedochowaniu należytej rzetelności i staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów w audycji pt. "(Nie)czyste teorie", wyemitowanej w cyklu "Czarno na białym" w programie TVN24 w dniu 11 października 2016 roku". Choć, zgodnie z prawem, stacja złożyła w tej sprawie obszerne wyjaśnienia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała wyjaśnienia nadawcy za niewystarczające.

W najbliższym czasie Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, wyda nakaz usunięcia wszelkich nieprawidłowości. Nie podano jednak, które konkretnie informacje w reportażu zawierają błędy. TVN nie skomentowała decyzji Rady.

d3a9yfu

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d3a9yfu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a9yfu
d3a9yfu