Trwa ładowanie...
detektyw

Korupcja i uzależnienie w drugim sezonie "Detektywa"

Share
Korupcja i uzależnienie w drugim sezonie "Detektywa"
d1dkoco

W sieci pojawia się coraz więcej spekulacji na temat kolejnej odsłony serialu kryminalnego "Detektyw".

Wedle najnowszych pogłosek głównymi tematami drugiego sezonu będą korupcja i uzależnienie.

d1dkoco

- Nowe dochodzenie rozpocznie się od morderstwa Raya Caspara, urzędnika z fikcyjnego kalifornijskiego miasteczka - twierdzi anonimowa "poinformowana" osoba. - Część historii dotyczyć będzie systemu transportu w Kalifornii. W pilocie pojawi się wątek korupcyjny, związany z szybkimi kolejami, właścicielami ziemskimi i federalnymi grantami.

Informator potwierdza wcześniejsze plotki, głoszące, że tym razem zobaczymy trzech śledczych: dwóch mężczyzn i kobietę. - Kobieta będzie trzydziestoletnią szeryf ze skomplikowaną przeszłością i nowymi zmorami - mówi. - Największe problemy będzie miała z alkoholem i hazardem.

- Postać grana przez Colina Farrella nie będzie radziła sobie z kokainą i gniewem - dodaje rozmówca. - Nikt nie jest czysty.

Główny twórca cyklu - Nic Pizzolatto - jest o wiele bardziej wstrzemięźliwy w komentarzach. Nie potwierdzono nawet czy faktycznie prowadzone są rozmowy z Farrellem. - Możemy powiedzieć tylko, że nowe odcinki są jeszcze bardziej ekscytujące - niedawno ucięli pytania producenci Richard Plepler i Michael Lombardo.

d1dkoco

Bohaterami pierwszego sezonu, który otrzymał właśnie szereg nominacji do statuetek Emmy, byli Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey), dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle'a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści detektywów o śledztwie zmuszają
mężczyzn do powrotu do bolesnych wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

d1dkoco

Podziel się opinią

Share
d1dkoco
d1dkoco