Trwa ładowanie...

Koronawirus. Angelina Jolie tworzy program dla dzieci i młodzieży

Angelina Jolie włączyła się w inicjatywę "BBC My World", która przygotuje cykl programów poświęconych koronawirusowi. Gwiazda robi to, by dzieci miały dostęp do sprawdzonych i zaufanych wiadomości na temat pandemii.

Share
Koronawirus. Angelina Jolie tworzy program dla dzieci i młodzieżyŹródło: Getty Images
d33erah

Angelina Jolie to nie tylko aktorka i reżyserka, ale także producentka, która podjęła niedawno współpracę z BBC. Gwiazda przyjęła rolę producentki wykonawczej programu "BBC My World: Coronavirus", który dotrze do dzieci i młodzieży na całym świecie. Przewidziana jest emisja w 42 różnych językach.

Obejrzyj: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

- Chcemy pomagać dzieciom w dostępie do zaufanych treści i narzędzi, które będą im przydatne podczas pandemii. Chcemy pomagać im w wyszukiwaniu wiarygodnych i opartych na faktach wiadomości, kwestionować otrzymywane informacje i uczyć się na podstawie doświadczeń innych – tłumaczyła Jolie.

d33erah

"BBC My World: Coronavirus" będzie cyklem nagrań, vlogów i rozmów z ekspertami. Dzieci i młodzież będą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pandemią, prezentować porady, a eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości związane z koronawirusem.

Jolie uważa, że taka inicjatywa jest teraz szczególnie potrzebna, ponieważ "dzieci nie były poza szkołą na taką skalę od czasów drugiej wojny światowej".

- To jest sytuacja, którą będą pamiętać przez całe życie. To coś, czego starsze pokolenia, mimo wszystkich innych punktów odniesienia, nie doświadczyły – zauważyła Angelina Jolie, prywatnie mama szóstki dzieci w wieku 11-18 lat.

Data premiery "BBC My World: Coronavirus" nie jest jeszcze znana. Kolejne odcinki będą się ukazywać na kanale YouTube BBC My World, a także w serwisach telewizyjnych BBC nadawanych w 42 różnych językach.

d33erah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33erah
d33erah