Trwa ładowanie...
d4ke1iw

Koronawirus. Angelina Jolie tworzy program dla dzieci i młodzieży

Angelina Jolie włączyła się w inicjatywę "BBC My World", która przygotuje cykl programów poświęconych koronawirusowi. Gwiazda robi to, by dzieci miały dostęp do sprawdzonych i zaufanych wiadomości na temat pandemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angelina Jolie zajmie się produkcją edukacyjnego programu dla dzieci
Angelina Jolie zajmie się produkcją edukacyjnego programu dla dzieci (Getty Images)
d4ke1iw

Angelina Jolie to nie tylko aktorka i reżyserka, ale także producentka, która podjęła niedawno współpracę z BBC. Gwiazda przyjęła rolę producentki wykonawczej programu "BBC My World: Coronavirus", który dotrze do dzieci i młodzieży na całym świecie. Przewidziana jest emisja w 42 różnych językach.

Obejrzyj: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

- Chcemy pomagać dzieciom w dostępie do zaufanych treści i narzędzi, które będą im przydatne podczas pandemii. Chcemy pomagać im w wyszukiwaniu wiarygodnych i opartych na faktach wiadomości, kwestionować otrzymywane informacje i uczyć się na podstawie doświadczeń innych – tłumaczyła Jolie.

d4ke1iw

"BBC My World: Coronavirus" będzie cyklem nagrań, vlogów i rozmów z ekspertami. Dzieci i młodzież będą dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pandemią, prezentować porady, a eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości związane z koronawirusem.

Jolie uważa, że taka inicjatywa jest teraz szczególnie potrzebna, ponieważ "dzieci nie były poza szkołą na taką skalę od czasów drugiej wojny światowej".

- To jest sytuacja, którą będą pamiętać przez całe życie. To coś, czego starsze pokolenia, mimo wszystkich innych punktów odniesienia, nie doświadczyły – zauważyła Angelina Jolie, prywatnie mama szóstki dzieci w wieku 11-18 lat.

Data premiery "BBC My World: Coronavirus" nie jest jeszcze znana. Kolejne odcinki będą się ukazywać na kanale YouTube BBC My World, a także w serwisach telewizyjnych BBC nadawanych w 42 różnych językach.

d4ke1iw

Podziel się opinią

Share
d4ke1iw
d4ke1iw