Seriale polskie"Korona królów" na ratunek "Wiadomościom". Czy superprodukcja TVP1 wpłynie na wzrost widowni głównego serwisu informacyjnego stacji?

"Korona królów" na ratunek "Wiadomościom". Czy superprodukcja TVP1 wpłynie na wzrost widowni głównego serwisu informacyjnego stacji?

"Korona królów" na ratunek "Wiadomościom". Czy superprodukcja TVP1 wpłynie na wzrost widowni głównego serwisu informacyjnego stacji?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2017 12:26, aktual.: 19.09.2017 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez ostatni rok widownia "Wiadomości" skurczyła się o kilkaset tysięcy widzów. Niedawno TVP wpadła na pomysł, żeby przesunąć emisję "Jaka to melodii" do pasma o 18:55. Włodarze z Woronicza myśleli, że popularny teleturniej przyczyni się do wzrostu widowni. Niestety efekt był zupełnie odwrotny, a program Roberta Janowskiego znowu jest emitowany po "Teleexpressie". Telewizja Polska jednak się nie poddaje. Już w listopadzie przed głównym wydaniem "Wiadomości" ma zadebiutować "Korona Królów". Czy tam razem będzie lepiej?

Wcześniej przed "Wiadomościami" emitowane były również seriale "Wspaniałe stulecie" i "Sułtanka Kosem". Mimo sporej promocji tureckie produkcje nie cieszyły się dużym zainteresowaniem przegrywając z konkurencją. Obecnie w tym samym miejscu emitowany jest paradokument "Komisariat".

Jednak szefostwo TVP już zapowiedziało, że 21 listopada w paśmie o 18:55 zadebiutuje nowy serial historyczny "Korona Królów". Opowiadać on będzie o kulisach władzy. Przypomni losy wybitnych monarchów w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka. Akcja rozpocznie się na łożu śmierci Łokietka .

Jacek Kurski w wielu wywiadach podkreślał, że serial będzie największą produkcją TVP od wielu lat.

- Postaraliśmy się, aby Telewizję Polską było stać na realizację serialu kostiumowo-historycznego. Jest to oczywiste, że nie ma poważnej dużej telewizji publicznej, która realizuje polski kanon kulturowo-tożsamościowy - powiedział jakiś czas temu portalowi Wirtualnemedia.pl.

W "Koronie królów" wystąpią: Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska.

Jak myślicie, serial okaże się hitem?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także