Trwa ładowanie...

"Korona królów" na ratunek "Wiadomościom". Czy superprodukcja TVP1 wpłynie na wzrost widowni głównego serwisu informacyjnego stacji?

Przez ostatni rok widownia "Wiadomości" skurczyła się o kilkaset tysięcy widzów. Niedawno TVP wpadła na pomysł, żeby przesunąć emisję "Jaka to melodii" do pasma o 18:55. Włodarze z Woronicza myśleli, że popularny teleturniej przyczyni się do wzrostu widowni. Niestety efekt był zupełnie odwrotny, a program Roberta Janowskiego znowu jest emitowany po "Teleexpressie". Telewizja Polska jednak się nie poddaje. Już w listopadzie przed głównym wydaniem "Wiadomości" ma zadebiutować "Korona Królów". Czy tam razem będzie lepiej?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Korona królów" na ratunek "Wiadomościom". Czy superprodukcja TVP1 wpłynie na wzrost widowni głównego serwisu informacyjnego stacji?Źródło: Materiały prasowe
d2fy50n

Wcześniej przed "Wiadomościami" emitowane były również seriale "Wspaniałe stulecie" i "Sułtanka Kosem". Mimo sporej promocji tureckie produkcje nie cieszyły się dużym zainteresowaniem przegrywając z konkurencją. Obecnie w tym samym miejscu emitowany jest paradokument "Komisariat".

Jednak szefostwo TVP już zapowiedziało, że 21 listopada w paśmie o 18:55 zadebiutuje nowy serial historyczny "Korona Królów". Opowiadać on będzie o kulisach władzy. Przypomni losy wybitnych monarchów w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka. Akcja rozpocznie się na łożu śmierci Łokietka .

Jacek Kurski w wielu wywiadach podkreślał, że serial będzie największą produkcją TVP od wielu lat.

d2fy50n

- Postaraliśmy się, aby Telewizję Polską było stać na realizację serialu kostiumowo-historycznego. Jest to oczywiste, że nie ma poważnej dużej telewizji publicznej, która realizuje polski kanon kulturowo-tożsamościowy - powiedział jakiś czas temu portalowi Wirtualnemedia.pl.

W "Koronie królów" wystąpią: Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska.

Jak myślicie, serial okaże się hitem?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2fy50n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fy50n
d2fy50n