Kontrowersyjny występ w "Twoja twarz brzmi znajomo". Jest oświadczenie producentów

Kontrowersyjny występ w "Twoja twarz brzmi znajomo". Jest oświadczenie producentów
Źródło zdjęć: © kadr z programu
Karolina Stankiewicz

07.11.2018 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci programu "Twoja twarz brzmi znajomo" postanowili odnieść się do medialnej burzy, jaka przetoczyła się przez polskie i zagraniczne media: "[…] ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu".

Sobotni odcinek emitowanego na Polsacie show "Twoja twarz brzmi znajomo" zwyciężył Bogumił "Boogie" Romanowski, który wcielił się w postać Drake'a i wykonał piosenkę "Hotline Bling".

Ale występ wywołał oburzenie. Zwróciły na niego uwagę zagraniczne media, które stwierdziły, że jest rasistowski. Wszystko przez poczernioną twarz Romanowskiego. Choć w polskiej telewizji nie jest to wyjątkowym zjawiskiem, Amerykanom kojarzy się źle.

Producenci programu wydali oświadczenie, w którym czytamy:

"Jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake'a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu."

Przytoczono też wiele innych przykładów, gdy polscy celebryci wcielali się w role czarnoskórych muzyków: "Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk - Michael Jackson, Mariusz Totoszko - Stevie Wonder, Natalia Szroeder - Whitney Houston, Kacper Kuszewski -Missy Elliott czy Aleksandra Szwed jako Beyonce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (304)
Zobacz także