Trwa ładowanie...
07-10-2015 13:09

"Komisja morderstw": Krzysztof Pieczyński powraca w głównej roli w nowym serialu TVP2

Share
"Komisja morderstw": Krzysztof Pieczyński powraca w głównej roli w nowym serialu TVP2Źródło: TVP
d3p2qx4

We Wrocławiu ruszyły zdjęcia do nowego serialu kryminalnego TVP2 "Komisja morderstw" - wspólnej produkcji Telewizji Polskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W głównej roli zobaczymy Krzysztofa Pieczyńskiego. Aktor po przerwie znów wraca na mały ekran. Partnerować mu będą m.in. Paweł Małaszyński, Małgorzata Buczkowska i Marcel Sabat. O czym będzie nowa produkcja TVP2?

12-odcinkowy serial opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Kryminalne zagadki z przeszłości wpływają na współczesne sprawy, plączą losy ludzi, zmieniają bieg historii, by w końcu tajemnice ukryte w zakamarkach archiwów wyszły na jaw.

- Dwanaście historii, które pozostały aż do dziś niewyjaśnione. Sprawcy zła skryli się w mroku przeszłości, dowody i narzędzia zbrodni utonęły w zakurzonych archiwach. Aby wymierzyć po latach sprawiedliwość, musimy zanurzyć się w przeszłości, poznać logikę świata, który już dawno przeminął. Każda ze spraw jest żmudną rekonstrukcją zatartych śladów dawnych przestępstw, pojedynkiem z ich dzisiejszymi spadkobiercami. Jest także opowieścią o dramatycznych i nieprostych dziejach Wrocławia i Dolnego Śląska - tak o serialu mówi scenarzysta, Krzysztof Kopka.

(fot. TVP)

d3p2qx4

Rozwiązywanie zagadek sprzed lat to zadanie jednostki, która od niemieckiego Mordkommmission, potocznie zwana jest Komisją morderstw. Wydział rozwiązuje m.in. zagadki Breslau lat 30., dotyka sprawy żołnierzy Niezłomnych, zagłębia się w historię Ziem Odzyskanych, analizuje tajemnicze przypadki z czasów II wojny światowej, pokazuje skomplikowane sprawy sekt z lat 80., a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi. Za wszystkimi zagadkami, zawsze kryje się jednak człowiek, ze swoimi, słabościami, ułomnościami, pożądaniem, obłędem, czy też miłością, które popychają go na drogę przestępstwa.

Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska), podinspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński), aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat). Towarzyszyć im będzie szalenie inteligentny i czarujący doktor Adam Frejncz (Paweł Małaszyński).

Dla Pieczyńskiego będzie to pierwsza duża telewizyjna rola od prawie kilkunastu lat, czyli czasu występów w "Na dobre i na złe". Fani uwielbiali go jako Bruno Walickiego. Jak będzie tym razem?

(fot. TVP)

d3p2qx4

"Komisja morderstw" to kolejny po "Głębokiej wodzie" serial, którego akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku. Zobaczymy w nim tajemnicze wnętrza i piękne dolnośląskie plenery – zdjęcia kręcone będą m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, terenach poradzieckich w Krzywej, w Legnicy, Ząbkowicach, w Karkonoszach, Górach Sowich, na Stawach Milickich, na Górze Ślęży, w Hucie Szkła Julia oraz w "złotym kompleksie" RISE w okolicach Wałbrzycha.

Nowa produkcja zagości na antenie Dwójki jesienią 2016 roku.

(fot. TVP)

Zobacz także: kulisy pracy na planie filmu "Ziarno prawdy", w którym jedną z ról zagrał Krzysztof Pieczyński

d3p2qx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p2qx4
d3p2qx4