Duża zmiana w ramówce TVP. Od lat nie było podobnej sytuacji
Obecnie TVP1 emituje odcinki trzynastego sezonu "Koła fortuny", który ma się zakończyć w sobotę 25 listopada. Następnego dnia rozpocznie się nadawanie powtórek, czego widzowie Telewizji Polskiej nie doświadczyli od lat. Co stoi za taką decyzją?
Najnowsza wersja "Koła fortuny" jest programem codziennym, emitowanym w tygodniu o 16, a w weekendy i święta o 14:35. W sobotę 25 listopada TVP1 wyemituje ostatni odcinek trzynastego sezonu, a na czternasty trzeba będzie poczekać nawet do przyszłego roku. Od niedzieli 26 listopada pokazywane będą bowiem powtórki z dwunastej edycji.
Wyniki oglądalności pokazują, że widzowie chętnie oglądają nie tylko premierowe odcinki teleturnieju "Koło fortuny", ale również te, które zostały już wcześniej wyemitowane - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl od biura prasowego TVP. Pokazują to liczby: średnia widownia odcinków premierowych w latach 2020-2023 wynosi 1,34 mln widzów, a powtórki w paśmie popołudniowym w latach 2020-2022 oglądało średnio 1,37 mln widzów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dr Nassif z "Plastycznej fuszerki", o tym, co pacjenci sobie operują teraz najczęściej
Telewizja Polska zdecydowała, że w zimowej ramówce nie będzie nowych odcinków "Koła fortuny" o stałej porze, choć w poprzednich latach premiery były emitowane codziennie. Jak pokazują przytoczone liczby, nie ma to jednak wpłynąć negatywnie na poziom oglądalności.
Przypomnijmy, że "Koło fortuny" zadebiutowało w polskiej telewizji w 1992 r. Pierwsza wersja była emitowana do 1998 r. Reaktywacja programu z Krzysztofem Tyńcem w roli prowadzącego nastąpiła w 2007 r. Teleturniej zdjęto jednak po dwóch latach. Najnowsza wersja "Koła fortuny" zadebiutowała na antenie w 2017 r. z Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan. Dwa lata później Brzozowskiego zastąpił Norbi.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.