Trwa ładowanie...

Kolejne odejścia z Polsatu. Nie tylko dziennikarze przechodzą do konkurencji

Transfery na Woronicza trwają w najlepsze, a konkurencja w postaci nowej TVP to coraz poważniejszy problem dla Polsatu. Z medialnej Grupy Solorza do publicznej stacji odchodzą kolejni pracownicy, nie tylko ci znani z ekranu.

Z Polsatem żegnają się wydawcy m.in. programu "Graffiti" i "Gościa Wydarzeń" Z Polsatem żegnają się wydawcy m.in. programu "Graffiti" i "Gościa Wydarzeń" Źródło: kadr z programu
dmiv72t
dmiv72t

Na fali zmian w mediach publicznych zapoczątkowanych grudniową decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza o odwołaniu dotychczasowych władz spółek TVP i PR, w medialnej branży trwa wyraźne ożywienie. Transfery na Woronicza, głównie w pionie informacji i publicystyki, wciąż trwają i drenują konkurencyjne stacje. Najboleśniej, póki co, odczuwa to Grupa Polsatu, z której do nowej TVP przeszło najwięcej dziennikarzy.

Pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się już w grudniu, a już kilka tygodni później znalazły potwierdzenie na ekranie. Z różnych kanałów informacyjnych Polsatu do publicznej stacji przeszli m.in. Piotr Jędrzejek i Wioleta Wramba, obecnie nowe twarze TVP Info, Bartosz Cebeńko, który dołączył do zespołu "Teleexpressu" czy Monika Sawka znana już widzom "19:30".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

Wymienieni dziennikarze to jedynie najgłośniejsze transferowe nazwiska, bo poza prezenterami redakcje różnych programów informacyjnych TVP zasilili także reporterzy związani dotychczas z kanałami należącymi do Polsatu jak np. Małgorzata Nowicka-Aftowicz czy Milena Bobrowska. Teraz, jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, w ślad za prezenterami i reporterami idą także wydawcy.

Kolejne odejścia z Grupy Polsatu

Z nieoficjalnych informacji branżowego portalu wynika, że z Polsat News żegnają się wydawca "Gościa Wydarzeń" Jarosław Tytus i główny wydawca programu "Graffiti" Łukasz Aftański. Ten pierwszy, który do 2016 roku był wydawcą "Teleexpressu", wraca na Woronicza, Aftański z kolei przechodzi do Radia Zet.

dmiv72t

Strata kolejnych dziennikarzy to dla Grupy Polsatu spore kadrowe wyzwanie, zwłaszcza w kontekście ostatnich decyzji o utworzeniu kolejnego kanału informacyjnego - Polsat News Polityka.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmiv72t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmiv72t