Trwa ładowanie...
d26xkdo

Kloszard Story – nowy serial dokumentalny w Polsat Play. Premiera jesienią

Program przybliży postacie ludzi, których omijamy szerokim łukiem na dworcach, ławkach i chodnikach. Serial będzie owocem kilkuletniej pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kloszard Story" to 5-odcinkowy serial dokumentalny
"Kloszard Story" to 5-odcinkowy serial dokumentalny (Wikimedia Commons CC0)
d26xkdo

Portal Wirtualne Media poinformował, że "Kloszard Story" to nadchodzący serial dokumentalny Ireny i Jerzego Morawskich, który znajdzie się w jesiennej ramówce Polsat Play. W 5-odcinkowej serii nie zabraknie ludzkich dramatów, opowieści o życiu na ulicy, próbie przeżycia zimy w lesie. Bezdomni bohaterowie przybliżą swoje smutne historie, choć należy się też spodziewać zabawnych anegdot i czarnego humoru.

- Nad projektem o bezdomnych pracowaliśmy od kilku lat - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Jerzy Morawski, reżyser cyklu. - Na ich widok przechodnie odwracają głowy, omijają szerokim łukiem. Są zaniedbani, odrażający, trędowaci. Ale kim są, jakie zdarzenia zaprowadziły ich pod most i czy są w stanie o własnych siłach stanąć ponownie na nogi? Czy tego chcą? Im więcej wzbudzali zaciekawienia, tym bardziej chcieliśmy ich poznać.

Zdjęcia do dokumentu rozpoczęły się latem 2017 r., choć pierwotnym zamiarem władz stacji była emisja w 2015 r.

d26xkdo

- To bardzo trudny temat. Postanowiliśmy, że przy tym projekcie nie będziemy wyznaczać żadnych terminów. Chcieliśmy dać twórcom komfort czasowy. Warto było czekać – podkreślił Radosław Sławiński, dyrektor Polsat Play.

Autorzy "Kloszard Story" to znani dokumentaliści, którzy mają na swoim koncie takie produkcje jak "Czekając na sobotę", "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" czy "Kochankowie z Internetu".

d26xkdo

Podziel się opinią

Share

d26xkdo

d26xkdo