Dziennikarka wyśmiała posłankę. "Dane naukowe z broszurki"
Posłanka Solidarnej Polski z Podkarpacia Maria Kurowska podczas konferencji prasowej ogłosiła, że zeroemisyjność, promowana przez kraje Unii Europejskiej, doprowadzi do "zagłodzenia ludzi". Wypowiedź skomentowała dziennikarka Magda Łucyan.
19.02.2024 | aktual.: 19.02.2024 10:44
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Magda Łucyan jest jedną z najmłodszych reporterek w zespole "Fakty" TVN, choć dołączyła do niego przed ponad 10 laty. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła jeszcze w liceum. W wieku 16 lat zaczęła praktyki w Radiu ZET, gdzie w późniejszym okresie pracowała jako reporterka polityczna.
Magda Łucyan prowadzi również konto na Instagramie pod nazwą @magda_lucyan. Tam opublikowała post, który zatytułowała "Posłanka kontra nauka, czyli konkurs na klimatyczną bzdurę roku".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dziennikarka zaprezentowała w mediach społecznościowych wypowiedź Marii Kurowskiej, posłanki Suwerennej Polski, która "zasłynęła tym, jak bardzo troszczy się o planetę". - Jeżeli będzie zeroemisyjność, nie będzie dwutlenku węgla, nie będzie tego dwutlenku węgla w powietrzu. To nie tylko po prostu zagłodzimy przyrodę, a ponadto zagłodzimy też i siebie" - uważa posłanka z Podkarpacia.
Co oznacza termin "zeroemisyjność"?
Tak Maria Kurowska wyraziła swój sprzeciw wobec zeroemisyjności. Nie można posłance odmówić pewnej "zdroworozsądkowej logiki", jednak, jak zauważa Magda Łycyan, zeroemisyjność to stan, w którym emituje się tyle gazów cieplarnianych, ile Ziemia jest w stanie pochłonąć.
Na pytanie zadane posłance Suwerennej Polski, skąd bierze informacje, na których opiera swoją wiedzę, odpowiedziała: - To są dane naukowe. Ja miałam taką broszurkę, którą miałam w sejmie, która mi gdzieś przyszła, ponieważ różni ludzi, różne rzeczy, różne materiały wysyłają.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: