Trwa ładowanie...
23-02-2012 15:56

"Klan": Śmierć Rysia obejrzało ponad 4 mln widzów

"Klan": Śmierć Rysia obejrzało ponad 4 mln widzów
dtunl27
dtunl27

Środowy odcinek serialu TVP1 *"Klan", w którym zginął Ryszard Lubicz, grany przez Piotra Cyrwusa, obejrzało 4,21 mln widzów. Tym samym padł rekord oglądalności telenoweli w obecnym sezonie - poinformowały Wirtualnemedia.pl.*

W pokazanym wczoraj 2235. odcinku "Klanu" Rysiek został popchnięty przez złodzieja i uderzył głową o posadzkę. Stwierdzono u niego śmierć pnia mózgu. W czasie nadawania tego odcinka udział Jedynki wyniósł 31,26 proc. w grupie 4+ i 24,39 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Stacja nie dała szans konkurencji w tym paśmie w grupie 4+. Drugie miejsce zajął tu emitujący "Pierwszą miłość" Polsat z udziałem na poziomie 18,28, trzecie - TVN ("Julia", 15,41 proc.), a czwarte – TVP2 ("Panorama", 11,59 proc.). Natomiast w grupie komercyjnej TVP1 przegrała jednak minimalnie z Polsatem.

dtunl27

Środowy odcinek "Klanu" miał o ponad 1,1 mln widzów więcej od średniej oglądalności telenoweli w sezonie trwającym od września br. - wynosi ona bowiem średnio 3,08 mln osób. Znalazł się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych epizodów serialu w tym okresie, kolejny z 31 stycznia br. miał o ok. 170 tys. widzów mniej.

Piotr Cyrwus w postać Rysia Lubicza wcielał się od początku emisji “Klanu”, czyli od 1997 roku. O tym, że aktor zdecydował się na odejście z telenoweli, a w konsekwencji Rysiek umrze w serialu, media w licznych artykułach informowały już od dwóch miesięcy. Jeszcze przed emisją odcinka w telewizji w internecie znalazł się filmik z wczorajszego odcinka, pokazujący śmierć bohatera. Epizod obejrzeć można było bowiem wcześniej w internetowych serwisach VOD.

Rysio z "Klanu" to nie pierwszy bohater serialowy, którego śmierć odbiła się ostatnio szerokim echem w mediach. W listopadzie ub.r. w nadawanym w TVP2 serialu “M jak miłość” uśmiercona została Hanka Mostowiak, którą przez 11 lat grała Małgorzata Kożuchowska. Odcinek, w którym bohaterka zginęła po wjechaniu w stos kartonów, obejrzało mln 8,4 widzów.

dtunl27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtunl27