Trwa ładowanie...
d36m20e

Kino w odcinkach - serialowa rewolucja na Off Plus Camera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kino w odcinkach - serialowa rewolucja na Off Plus Camera
(mat. promocyjne)
d36m20e

Gra o tron” , „The Wire”, „Dziewczyny” – bohaterów tych seriali nikomu nie trzeba przedstawiać. Ale dotąd nie oglądaliśmy ich na dużym ekranie, a już na pewno nie w tak rozbudowanej formie, jaką zaproponujemy w sekcji „HBO: Mały wielki ekran”. Dzięki tej nowości w programie 7. edycji Off Plus Camera widzów czeka prawie 50 godzin z klasyką gatunku, wyprodukowaną przez stację HBO, ale też z nowościami na polskim rynku, m.in. z irlandzkim „Love/Hate”. Wszystkie pokazy będą darmowe.

Paradoksalnie to właśnie w telewizji twórcy odnaleźli wolność artystyczną. Reżyserzy znani z niezależnych, niskobudżetowych produkcji coraz częściej angażowani są do serialowych projektów wielkich stacji. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Azazel Jacobs, zwycięzca pierwszej edycji festiwalu Off Plus Camera, zrealizował niedawno komediowe „Doll&Em”. Sześć odcinków polska publiczność zobaczy w Krakowie premierowo.

Dawid Rydzek, z portalu Hatak.pl, słusznie zauważa, że twórcy realizujący seriale, korzystając z filmowego instrumentarium, tworzą dzieła zachwycające stroną formalną, nawet na małym ekranie. - Produkcje te nie miały ambicji konkurowania z kinem, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że tak się właśnie dzieje.

d36m20e

Dyrektor Artystyczna Off Plus Camera, Ania Trzebiatowska, dodaje: Mamy nadzieję, że możliwość zobaczenia na dużym ekranie całych sezonów tych telewizyjnych zjawisk pozwoli widzom docenić ich rozmach i w pełni zanurzyć się w tym fascynującym świecie.

Wybrane seriale odważnie opowiadają nie tylko o młodych/zagubionych („Dziewczyny” czy „Spojrzenia), ale też o korupcji politycznej i mafijnych porachunkach („The Wire”, „Love/Hate”) oraz trudnej przyjaźni w show-biznesie (Doll&Em).

(kadr z serialu ''Dziewczyny'')

Do zobaczenia w Krakowie od 2 do 11 maja. Więcej informacji o programie sekcji „HBO: Mały wielki ekran” można znaleźć na www.offpluscamera.com

d36m20e

Podziel się opinią

Share
d36m20e
d36m20e