Kinga Rusin się nie hamowała. Dosadne słowa o Jakimowiczu i Ogórek

Kinga Rusin ostro skomentowała wyczyny Jarosława Jakimowicza i Magdaleny Ogórek
Kinga Rusin ostro skomentowała wyczyny Jarosława Jakimowicza i Magdaleny Ogórek
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

30.07.2021 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarka TVN w bezpardonowy sposób odniosła się do krytyki swojego pracodawcy i zagrożenia nieprzedłużenia koncesji stacji TVN24. Padły mocne słowa o pracownikach telewizji publicznej.

Kinga Rusin od kilkunastu lat jest związana ze stacją TVN. Choć od roku nie możemy oglądać jej na antenie, dziennikarka pomieszkująca obecnie w egzotycznych krajach, nieustannie zabiera głos w sprawach rozpalających polskie media. Nie mogło zatem zabraknąć komentarza Rusin w sprawie lex TVN oraz nieprzychylnych ataków konkurencji. Postanowiła odpowiedzieć m.in. Jarosławowi Jakimowiczowi, który niedawno wyznał, że jest za nieprzedłużeniem koncesji stacji TVN24, a jej dziennikarzy nazwał "szmaciarzami".

"Pisowscy czynownicy i reżimowe kreatury: Jakimowicze i Ogórki, aż się ślinią z podniecenia patrząc na atak na TVN. Mówią publicznie o dziennikarzach wolnych mediów per 'szmaciarze' i zarzucają im przyjmowanie srebrników od 'obcego kapitału'. Marzy im się PRL, marzy im się polska Białoruś bez wolnych mediów. Wasze niedoczekanie, funkcjonariusze opłacani z naszych, podatników, pieniędzy! Nie uda się wam zniszczyć niezależnego dziennikarstwa i przejąć niezależnej telewizji!" - napisała na Instagramie.

Kinga Rusin jest przekonana, że z całej sprawy TVN wyjdzie obronną ręką i nic nie zakłóci nadawania stacji. "Instrumenty prawne i ekonomiczne pozostające w rękach USA i Europy są bezwzględne. I posłużą do obrony. Możecie więc sobie przegłosowywać tę swoją ustawę z kłamliwym uzasadnieniem!" - rzuciła.

Bardzo emocjonuje ją jednak próba stłamszenia działań jej pracodawcy.

"Wydawało wam się, że wszystko możecie i każdy wał przejdzie. Że skoro wyrządziliście już tyle zła i podłości, zniszczyliście już Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy, a Unia ciągle z wami 'gada', to możecie 'jechać dalej'! I tak pojawił się wasz mokry sen, żeby sobie w ogóle to wszystko przejąć. Po prostu, któregoś dnia, postanowiliście ukraść największemu mocarstwu jego największą inwestycję w Polsce. Tak na rympał, w środku wakacji, gdy cały świat na to patrzy! Jesteście śmieszni i żałośni. Nic z tego nie wyjdzie!" - dodała.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1168)
Zobacz także