Kinga Burzyńska z TVN‑u kiedyś nazywała się inaczej. Zmieniła imię, ale nie tylko

Kinga Burzyńska z TVN-u kiedyś nazywała się inaczej
Kinga Burzyńska z TVN-u kiedyś nazywała się inaczej
Źródło zdjęć: © AKPA

01.08.2023 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacie Kingę Burzyńską, dziennikarkę, która pracuje w TVN-ie? Okazuje się, że prezenterka teraz nazywa się inaczej niż kiedyś. Czemu?

Kinga Burzyńska od dekady związana jest z TVN-em. Działa głównie jako dziennikarka filmowa, ale jest też prezenterką oraz konferansjerką. Praca na scenie, na żywo to jej żywioł. Widzowie znają ją jednak głównie z "Dzień Dobry TVN" oraz programów o tematyce filmowej np. "To był rocznik" czy "Szkoła filmowa" w TVN Fabuła. Dziennikarka przeprowadziła setki rozmów z największymi gwiazdami - Agnieszką Holland, Andrzejem Wajdą, Marią Peszek i wieloma innymi znanymi osobami.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że kiedyś Kinga Burzyńska była Moniką Burzyńską. Jak donosi Pomponik, gdy dziennikarka wyszła za mąż znów przedstawiała się inaczej - jako Burzyńska-Piśko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od lat w show-biznesie funkcjonuje jednak jako Kinga, a nie Monika Burzyńska. Być może nowe imię w połączeniu z nazwiskiem w jakimś stopniu przyczyniło się do rozwoju kariery gwiazdy telewizji?

Burzyńska jest jedną z wielu znanych osób, które zdecydowały się zmienić imię i (lub) nazwisko: Iza Miko woli tę krótszą wersję od dłużej, która brzmi Izabella Anna Mikołajczak, Agnieszka Frykowska zrezygnowała z imienia, które dali jej rodzice, by działać jako Maja, a Borys Szyc nazywał się Borys Michalak.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wybieramy się na wakacyjną podróż śladami hitowych filmów i seriali, zachwycamy się słoneczną Taorminą, przypominamy najbardziej wstrząsające odcinki "Black Mirror" i komentujemy nowy sezon show Netfliksa. A na koniec sprawdzamy, jak wypadł Marcin Dorociński w "Mission:Impossible". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także