Trwa ładowanie...
d10b54b

"Kierunek: Noc": Ksawery Szlenkier w pierwszym belgijskim serialu Netfliksa

Ksawery Szlenkier dołączył do obsady serialu, na który czekają wszyscy polscy fani fantastyki. Belgijska produkcja powstaje na motywach powieści Jacka Dukaja, a jednym z producentów jest Tomasz Bagiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksawery Szlenkier w serialu "Wiadomości z Drugiej Reki"
Ksawery Szlenkier w serialu "Wiadomości z Drugiej Reki" (Forum)
d10b54b

Jak podaje serwis Wirtualne Media, Ksawery Szlenkier znalazł się w międzynarodowej obsadzie pierwszego belgijskiego serialu Netfliksa. "Kierunek: Noc" ("Into the night") to 6-odcinkowa produkcja oparta na motywach powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla". Książka opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym udaje się przekopiować scyfryzowane umysły na dyski twarde. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą nowe ideologie, religie i systemy polityczne.

Obejrzyj zwiastun serialu "Wiedźmin" Netfliksa:

Ksawey Szlenkier to absolwent PWSFTviT w Łodzi. 38-latek ma na swoim koncie wiele ról serialowych i epizodów w filmach. Występował w takich produkcjach jak "Samo życie", "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Czas honoru", "Dwie korony", "Ukryta gra".

d10b54b

W gronie producentów serialu znalazł się Jason George ("Narcos", "Skandal") i Tomasz Bagiński, który przed laty wykorzystał opowiadanie Jacka Dukaja do stworzenia nominowanej do Oscara "Katedry".

- Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja, która porusza problem transhumanizmu - mówił o "Kierunek: Noc" Tomasz Bagiński. - To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller.

Premiera serialu "Kierunek: noc" zapowiadana jest na 2020 r.

d10b54b

Podziel się opinią

Share
d10b54b
d10b54b