Netflix adaptuje powieść Jacka Dukaja. "Kierunek: noc" wyprodukuje Tomasz Bagiński

Netflix adaptuje powieść Jacka Dukaja. "Kierunek: noc" wyprodukuje Tomasz Bagiński
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.09.2019 13:01, aktual.: 03.09.2019 22:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix zapowiedział nowy, apokaliptyczny serial "Kierunek: noc". Produkcja jest adaptacją prozy Jacka Dukaja, który wraz z Tomaszem Bagińskim został jej producentem.

"Kierunek: noc" będzie pierwszą belgijską produkcją oryginalną Netflixa. W powstaniu serialu weźmie udział międzynarodowa ekipa, w tym polscy producenci i aktorzy.

6-odcinkowy serial jest oparty na motywach powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla". Książka opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym udaje się przekopiować scyfryzowane umysły na dyski twarde. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą nowe ideologie, religie i systemy polityczne.

Netflix Polska udostępnił już pierwszą zapowiedź produkcji.

Serial ma skupiać się na pasażerach i członkach lotu z Brukseli. Postanawiają oni obrać kierunek na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Swój udział w produkcji będzie miał także Tomasz Bagiński, którego animacja "Katedra" była nominowana do Oscara. W oficjalnej wypowiedzi dla Netflixa podkreślił: "Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku. (...) Uważam, że to świetny pomysł zarówno na dramat, jak i thriller."

Premiera serialu "Kierunek: noc" zapowiadana jest na 2020 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także