Seriale zagraniczne"Kierunek: Noc": Ksawery Szlenkier opowiada o swojej roli w serialu Netfliksa

"Kierunek: Noc": Ksawery Szlenkier opowiada o swojej roli w serialu Netfliksa

"Kierunek: Noc": Ksawery Szlenkier opowiada o swojej roli w serialu Netfliksa
Źródło zdjęć: © FORUM

01.05.2020 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na platformie Netflix zadebiutował właśnie belgijski serial "Kierunek: Noc". W produkcji wystąpił polski aktor, Ksawery Szlenkier, który zdradził m.in. jak to jest grać w języku francuskim.

"Kierunek: Noc" rozpoczyna się od katastrofalnego zjawiska słonecznego, które powoduje, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystkie ciała niebieskie, jakie napotka na swojej drodze. Bohaterami serialu są pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu pochodzący z różnych grup społecznych: bogaci, biedni, młodzi, starzy itd. Każdemu zależy jednak, by przetrwać nadchodzący kataklizm.

Ksawery Szlenkier w serialu "Kierunek:Noc" występuje w roli polskiego mechanika samolotowego, Jakuba. Mężczyzna trafia na pokład samolotu porwanego przez włoskiego żołnierza, chcącego uciec przed słoneczną apokalipsą. Pasażerów może uratować tylko ucieczka w mrok.

Szlenkier w rozmowie z Telemagazynem ujawnił kilka informacji na temat swojej serialowej postaci.

- Jakub ma doświadczenie, które zdobył na Zachodzie. To klasyczna historia emigranta z Polski, człowieka wykształconego, który nie znalazł pracy, wyjechał i swoim talentem podzielił się z ludźmi za granicą - powiedział

Rola w serialu stanowiła dla polskiego aktora ogromne wyzwanie. Jak się okazało, musiał grać praktycznie cały czas w języku francuskim.

- To, że będzie język francuski, to mnie to ekscytowało. Wiedziałem jedno: Francuz swoich dialogów będzie się uczył jeden wieczór, ja trzy wieczory, ale to dobrze. To znaczy, że trzeba włożyć w to rzeczywiście jakiś wysiłek. Musiałem po prostu być przygotowanym. Zresztą każdy robił to samo - tłumaczy Szlenkier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także