Trwa ładowanie...
d25lhq2

Młoda matka chciała być bliżej Boga. Nie wiedziała, że związała się z mordercą

Historia Kelsey Berreth wstrząsnęła amerykańską opinią publiczną. Ciało 29-letniej instruktorki pilotażu nie zostało nigdy znalezione, ale winę za jej morderstwo poniósł niewierny narzeczony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kelsey Berreth była uważana za zaginioną. Po kilku miesiącach prawda wyszła na jaw
Kelsey Berreth była uważana za zaginioną. Po kilku miesiącach prawda wyszła na jaw (Materiały prasowe)
d25lhq2

O sprawie Kelsey Berreth zrobiło się głośno pod koniec 2018 r., a kolejne doniesienia ze śledztwa i rozpraw sądowych opisywały nie tylko amerykańskie media. Wstrząsająca historia zamordowanej 29-latki powróciła w pierwszym odcinku 14. sezonu "Killer Couples" (premiera 18 czerwca). Serialu dokumentalnego stacji Oxygen, poświęconego morderstwom dokonanym przez pary zakochanych. W programie wystąpili m.in. bliscy ofiary, a także jej pastor, który mówił, że młoda matka tuż przed śmiercią prosiła go o radę.

Obejrzyj: Zmiany w "Dzień Dobry TVN". Nie będzie Prokopa i Wellman

- Chciała podążać za Bogiem. W swoim życiu szukała wyjaśnień na temat spraw duchowych. Chciała się na nowo połączyć z Bogiem w sposób bardzo realny – mówił pastor Clinton Meharry z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

d25lhq2

Meharry twierdzi, że tuż przed zniknięciem Kelsey prosiła duchownego o radę. Pytała, co zrobić, by całkowicie poświęcić swoje życie Bogu. 29-latka była wtedy mamą rocznej dziewczynki i liczyła, że razem z narzeczonym (ojcem dziecka) będzie wiodła uduchowione życie. Niestety Patrick Frazee miał inne plany.

Frazee oświadczył się matce swojego dziecka, ale później wdał się w romans z Krystal Lee Kenney. Pielęgniarka z Idaho odegrała później kluczową rolę w zniknięciu rywalki, ale także posadzeniu Frazee'a na ławie oskarżonych.

Getty Images

Kelsey Berreth po raz ostatni była widziana publicznie w Dzień Dziękczynienia, kiedy wychodziła ze sklepu spożywczego. Później ślad po niej zaginął. Ciała kobiety nigdy nie odnaleziono, ale śledczy ustalili, że narzeczony zamordował ją we własnym domu kijem baseballowym, a następnie spalił zwłoki. Kenney zeznała w lutym 2019 r., że pomagała pozbyć się zakrwawionych ubrań i zacierała ślady w domu ukochanego. Była też świadkiem palenia zwłok. Przyznała się też, że na polecenie Frazee'a zabrała telefon ofiary i wywiozła do sąsiedniego stanu, by zmylić śledczych.

d25lhq2

W styczniu 2020 r. Kenney została skazana na 3 lata więzienia. Za współudział w zbrodni groziła jej surowsza kara, ale współpraca z policją bardzo jej pomogła. Patrick Frazee odsiaduje wyrok dożywocia i 156 lat więzienia. Obrońcy mężczyzny zamierzają składać apelację.

Córeczka Patricka i Kelsey trafiła pod opiekę rodziców ofiary.

d25lhq2

Podziel się opinią

Share

d25lhq2

d25lhq2