Trwa ładowanie...

Katolicy dostaną swoją platformę VoD. Powstaje "watykański Netflix"

Katoliccy widzowie doczekają się dedykowanej dla nich platformy streamingowej. W 2020 r. ruszy VatiVision, czyli watykański odpowiednik Netfliksa.

Share
Katolicy dostaną swoją platformę VoD. Powstaje "watykański Netflix"
Źródło: Materiały prasowe
d4kodyc

Włoski operator telekomunikacyjny Vetrya i spółka medialna Officina de la Comunicazione, która współpracowała z Watykanem przy produkcjach kulturalnych i religijnych, zakładają serwis VoD. W pierwszym kwartale 2020 r. zostanie uruchomiona platforma VatiVision, na której znajdą się seriale oraz filmy dokumentalne i fabularne z tematyki religijnej.

Zobacz też: "Dwóch papieży" - pierwszy zwiastun

- To dla mnie powód do wielkiej dumy [...] Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Mamy ambitne cele, zwłaszcza pod względem jakości i oryginalności treści, ale także dystrybucji naszych produkcji i oczekujemy, że potencjalna widownia może objąć zasięgiem 1,3 mld katolików - mówi dyrektor VatiVision Luca Tomassini.

Twórcy serwisu podkreślają, że pomysł zrodził się z potrzeby dostarczenia wartościowych religijnych treści. Twierdzą, że dotychczasowe platformy, w tym m.in. Netflix, nie prezentują produkcji o pozytywnym, chrześcijańskim przesłaniu. Na razie nie wiadomo, kiedy serwis będzie dostępny również dla polskich widzów i jaki będzie koszt wypożyczenia treści na platformie.

d4kodyc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kodyc
d4kodyc