Karolina Pajączkowska oceniła zachowanie Jarosława Jakimowicza. "Nie będzie moim kolegą"

Karolinie Pajączkowskiej nie podoba się postawa Jarosława Jakimowicza
Karolinie Pajączkowskiej nie podoba się postawa Jarosława Jakimowicza
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. MOS

26.08.2022 08:40, aktual.: 26.08.2022 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezenterka TVP zapytana o kolegę z pracy nie szczędziła mu słów krytyki. Karolina Pajączkowska powiedziała wprost, że Jarosław Jakimowicz powinien udać się po pomoc do specjalisty.

Choć Jarosław Jakimowicz za swoje wulgarne i obraźliwe komentarze w internecie może stanąć przed sądem, wciąż pracuje w publicznej stacji. Prezes TVP Jacek Kurski zapytany o język, jakim operuje prezenter TVP Info po pracy, stwierdził, że "to nie nasza sprawa". Mimo że Komisja Etyki Mediów już rok temu oceniła, że Jakimowicz łamie zasady etyki dziennikarskiej na podstawie rozdziału regulaminu TVP "Dziennikarz wobec internetu i nowych mediów".

Ostatnio Jakimowicz zadarł z dawnym kolegą z planu "Młodych Wilków", Pawłem Delągiem. Wystarczyło, że aktor zapytany przed kamerami o telewizyjną karierę Jarosława odpowiedział, że to przykre i nie chce tego komentować, a ten rozpoczął publiczny atak, grożąc na Instagramie, że ujawni nazwiska mężczyzn, z którymi Deląg rzekomo miał utrzymywać intymne kontakty. Gdy aktora poparł Maciej Dowbor, prezenter TVP Info odgrażał się, że poda do publicznej informacji problemy zdrowotne w rodzinie dziennikarza Polsatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Takiego zachowania kolegi z pracy nie akceptuje i nie rozumie Karolina Pajączkowska. Zapytana o to, jak w redakcji TVP Info odbierany jest Jakimowicz, nie szczędziła mu słów słusznej krytyki.

- Trudno mi wypowiadać się za innych, za całą redakcję. Ja osobiście bardzo cenię sobie szacunek, tolerancję i poszanowanie dla innych. Jeśli ktoś tego nie przestrzega, nie będzie moim kolegą. (...) Jeśli ktoś nie ma tego szacunku i wykazuje się brakiem szacunku do innych, to jest to osoba, która postępuje źle - powiedziała w rozmowie z Pomponikiem.

Co więcej, Pajączkowska zasugerowała, że Jakimowicz ma problemy ze sobą i to na nich powinien się skupić, zamiast obrażać innych.

- Wydaje mi się, że na ten moment Jarek ma chyba coś do przepracowania, bo wypowiadanie się negatywnie na tematy innych publicznie jest niewłaściwe po prostu i wypadałoby zastanowić się, albo gdzieś tam uderzyć się w pierś - oceniła.

Myślicie, że gwiazdor TVP Info weźmie sobie do serca uwagę koleżanki z pracy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (74)
Zobacz także