RozrywkaKącik fitness Chodakowskiej w TVP nie robi wrażenia na Marioli Bojarskiej-Ferenc. "Teraz trenerem może być każdy"

Kącik fitness Chodakowskiej w TVP nie robi wrażenia na Marioli Bojarskiej-Ferenc. "Teraz trenerem może być każdy"

Kącik fitness Chodakowskiej w TVP nie robi wrażenia na Marioli Bojarskiej-Ferenc. "Teraz trenerem może być każdy"
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Urszula Korąkiewicz

13.04.2018 11:37, aktual.: 13.04.2018 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moda na bycie fit wciąż nie słabnie, m.in. dzięki Ewie Chodakowskiej. TVP wykorzystuje jej potencjał w nowym cyklu, ale Mariola Bojarska-Ferenc nie jest do niego przekonana.

Informacja o nowym kąciku fitness w "Pytaniu na śniadanie", prowadzonym przez Ewę Chodakowską, wywołała poruszenie w sieci. Warto jednak zaznaczyć, że trenerka nie jest pierwsza. To Mariola Bojarska-Ferenc była pionierką fitnessu w polskiej telewizji i to ona przed laty prezentowała widzom programy ćwiczeń, ale dziś na podobne projekty patrzy sceptycznie. - Ja z takich kącików wyrosłam, od dawna prowadzę duże, autorskie programy – skwitowała w rozmowie z "Faktem".

Zapytana wprost o nowy cykl Ewy Chodakowskiej stwierdziła wymijająco, że nie jest zainteresowana działalnością trenerki, ale jako profesjonalistka obejrzy jej program. Co do innych trenerów funkcjonujących w branży była jeszcze bardziej krytyczna.

- Dzisiaj nie możemy mówić w Polsce o prawdziwych trenerach, bo od 2010 r. odkąd weszła ustawa o sporcie, trenerem może być każdy, kto ukończył 18 lat, nie musi mieć żadnych dyplomów i certyfikatów. Dziś po siłowniach krąży takich wielu – stwierdziła stanowczo.

Zaznaczyła także, że źle dobrane ćwiczenia wykonywane bez nadzoru profesjonalisty mogą wyrządzić krzywdę. - To my musimy mieć swój rozum, w czyje ręce się oddajemy, a ludzie, którzy mówią o sobie, że są trenerami, muszą mieć świadomość i odpowiedzialność, że chodzi o zdrowie klientów – podsumowała Bojarska-Ferenc w rozmowie z tabloidem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także