Kabareciarz dworuje z Kamińskiego i Wąsika. "Atak praworządności"

Łukasz Rybarski o Macieju Wąsiku i Mariuszu Kamińskim
Łukasz Rybarski o Macieju Wąsiku i Mariuszu Kamińskim
Źródło zdjęć: © AKPA, East News

17.01.2024 07:51, aktual.: 17.01.2024 08:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik 9 stycznia zostali zatrzymani przez policję w Pałacu Prezydenckim. Od tamtego czasu pozostają w więzieniach, co wywołuje masę komentarzy. Także wśród kabareciarzy.

Sprawa Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego rozgrzewa opinię publiczną. Jak podawały WP Wiadomości, z badania United Surveys wynika, że 47,6 proc. respondentów sądzi, iż Adam Bodnar powinien przychylić się do prośby prezydenta Andrzeja Dudy i na czas procedury ułaskawienia zawiesić wykonywanie kary oraz wypuścić z więzienia polityków PiS. Odmiennego zdania jest 43,8 proc. ankietowanych (z czego 30,6 proc. zdecydowanie nie zgadza się z tym, że Wąsik i Kamiński powinni zostać wypuszczeni z zakładów karnych). Więcej o tym w poprzednim tekście.

W Sejmie posłowie PiS protestują, klaszcząc w trakcie obrad, a panowie Wąsik i Kamiński pozostają w więzieniach. Nie brakuje politycznych komentarzy na ten temat, ale podchwycili go też kabareciarze i satyrycy. Do sprawy nawiązywał w ostatnim skeczu Robert Górski, swoje dołożył także Łukasz Rybarski z Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jest podobno atak praworządności! To nie może tak być, żeby ludzie się śmiali i mówili, że wreszcie posłowie PiS-u osiągnęli swoje cele. To nie są ich cele, pamiętajcie. A poza tym też nie może tak być, żeby lekarze odmawiali leczenia pana Kamińskiego, powołując się na klauzulę sumienia. Proszę państwa, który z lekarzy nie pije, niech pierwszy rzuci kamieniem - mówi w nagraniu opublikowanym na Instagramie Rybarski.

Nawiązał tym samym do słów Andrzeja Dudy, który w jednym ze swoich ostatnich wystąpień stwierdził, że w Polsce mamy obecnie do czynienia z "terrorem praworządności". - Niech to będzie wielkim znakiem ostrzeżenia dla wszystkich polityków dzisiejszej Rzeczpospolitej, zwłaszcza dla tych, którzy obecnie rządzą, do czego prowadzi arogancja władzy i poczucie bezkarności, czy też jak wolę to nazwać: "terror praworządności". Bo dzisiaj mamy do czynienia z terrorem tzw. praworządności - powiedział prezydent, wywołując mnóstwo komentarzy.

Kabareciarz w nagraniu dalej rzuca:

- Wiadomość z ostatniej chwili jest taka, ja jak usłyszałem, to aż usiadłem, że podobno do celi pana Wąsika dokwaterowali księdza z Dąbrowy Górniczej. (...) Chłopaki, trzymajcie się. Wszystko będzie dobrze. Podobno ksiądz z Dąbrowy Górniczej wie, jak się podkręca ogrzewanie.

"Atak praworządności to bardzo pozytywne zjawisko i następuje to atakach NIE praworządności i psucia państwa przez poprzedni rząd" - skomentowała jedna z internautek pod wideo kabareciarza. Ale był i taki komentarz: "Ale to słabe".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także