Już się nie wstydzą? Nazwiska autorów wróciły na planszę "Wiadomości"

Michał Adamczyk w "Wiadomościach"
Michał Adamczyk w "Wiadomościach"
Źródło zdjęć: © kadr z programu
oprac. KBS

17.05.2023 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po kilku latach przerwy na planszy końcowej "Wiadomości" znów pojawia się informacja, kto nadzorował poszczególne wydania programu. Zmiana została wprowadzona w tym tygodniu.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, od poniedziałku w planszy końcowej "Wiadomości" znów możemy zobaczyć nazwiska osób odpowiedzialnych za nadzór wydania. W poniedziałek i wtorek znalazły się tam nazwiska Michała Adamczyka (jeden z głównych gospodarzy programu, a od końca kwietnia dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), Marcina Tulickiego (reporter "Wiadomości" i od końca kwietnia wiceszef redakcji) oraz Przemysława Wenerskiego (od 2018 r. szef programu reporterskiego "Alarm!").

W 2016 r., po tym jak szefową "Wiadomości" została Marzena Paczuska, nazwiska zniknęły z planszy końcowej. Wtedy też z programu odeszło wielu prowadzących.

plansza "Wiadomości"
plansza "Wiadomości"© kadr z programu

Zmiana mogła być pomysłem Michała Adamczyka. Prezenter, który z TVP związany jest od 2001 r., większą karierę zaczął robić po objęciu władzy przez PiS. Często nazywany jest "twarzą propagandy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Co ciekawe, on nie jest ideowcem, jak choćby Danuta Holecka, która wierzy w większość tego, co mówi. On jest propagandystą dla pieniędzy i dla rozpoznawalności, a bycie twarzą "Wiadomości" mu to zapewnia - stwierdził na łamach "Pressa" Grzegorz Sajór, który niegdyś pracował w TVP z Adamczykiem.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także