Już nie tylko Tusk i TVN. "Wiadomości" mają nowego wroga. "Zaszczuć się nie damy"

"Wiadomości", 13.03.2023 r.
"Wiadomości", 13.03.2023 r.
Źródło zdjęć: © TVP

13.03.2023 22:51, aktual.: 14.03.2023 07:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałkowych "Wiadomościach" (13.03.) tematem numer jeden po raz kolejny był "haniebny atak TVN na papieża Polaka". Ale nie tylko konkurencyjna stacja znalazła się na celowniku redakcji Danuty Holeckiej. Pracownicy TVP uważają się za ofiary "medialnej operacji opozycji", której najnowszym przejawem ma być mocna okładka "Newsweeka".

- Kłamliwe tezy stacji TVN nie mają żadnego potwierdzenia w dowodach historycznych. Za chwilę więcej informacji po haniebnym ataku na papieża Polaka – takimi słowami Michał Adamczyk "przywitał się" z widzami "Wiadomości" na samym początku głównego wydania o 19:30. To kolejny dzień, kiedy TVP odpiera zarzuty stawiane w reportażu "Franciszkańska 3". Tym razem opierając się głównie na opinii prezesa IPN.

Michał Adamczyk powtórzył za prezesem, że "nie ma żadnych historycznych dokumentów, z których wynika, że Jan Paweł II, a wcześniej kardynał Karol Wojtyła rzekomo wiedział i tuszował przypadku pedofilii w Kościele". Przy okazji "Franciszkańską 3" nazwał "pseudoreportażem TVN", który "szkaluje papieża". A wszystko po to, by "zburzyć autorytet i podzielić Polaków".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po materiale "Wiadomości" pt. "Dokumenty nie potwierdzają insynuacji TVN" redakcja pozostała w temacie nieprzyjaznych mediów, twierdząc, że Telewizja Polska jest celem ataku zorganizowanej akcji.

- Do telewizji TVN i polityków opozycji w ostatnich atakach na media publiczne, w tym na Telewizję Polską, dołączył tygodnik "Newsweek". Centrum Monitoringu Wolności Prasy mówi wprost: to kolejny przykład, kiedy próbuje się zohydzić media publiczne w Polsce, które m.in. pokazują kłamstwa lidera opozycji - mówił Adamczyk.

"Wiadomości", 13.03.2023 r.
"Wiadomości", 13.03.2023 r.© Materiały prasowe

W reportażu pt. "Medialna operacja opozycji" można było usłyszeć, że tygodnik z zagranicznym kapitałem "paskudną i kłamliwą okładką atakuje media, które pokazują fakty takimi, jakie one są. Często niezgodnie z linią przyjętą przez przeciwników rządu".

Na rzeczonej okładce widnieje Jarosław Kaczyński z czterema wściekłymi psami na smyczach. Na ich obrożach widać wyraźnie logo TVP, "Sieci", Polskie Radio i "Gazeta Polska". Do tego "Wiadomości" zacytowały wypowiedzi polityków opozycji, którzy mówili: "TVP to nie jest medium, to jest narzędzie zła", "Tego się nie da zreformować i trzeba zamknąć" itp. Na sam koniec dziennikarz "Wiadomości" wygłosił deklarację: "Państwa możemy zapewnić - zaszczuć się nie damy".

ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZE SERIALE 2022:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (288)
Zobacz także