Jurek Owsiak dostał list. "Czasu nie cofnę. Jedyne, co mogę zrobić, to pana przeprosić"

Jurek Owsiak opublikował list od byłego hejtera
Jurek Owsiak opublikował list od byłego hejtera
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Katerzawa Sebastian

01.02.2023 17:54, aktual.: 01.02.2023 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wielu osób jest bohaterem, ale mierzy się też z niewyobrażalną falą internetowego hejtu. Jerzy Owsiak opublikował list od internauty, który "dał się nabrać na medialną nagonkę" i nie jest dumy z tego, co zrobił w przeszłości.

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje i zbiórki jeszcze się nie skończyły, a suma, jaką w tym roku zebrała WOŚP, powoli zbliża się do zeszłorocznego rekordu. W czasie pisania tego artykułu Fundacja Jerzego Owsiaka informowała, że do tej pory zebrano 154 606 764 zł. Za te pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który ma przyspieszyć w szpitalach diagnostykę zakażeń.

Od ponad trzech dekad Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje sprzęt medyczny, którego brakuje w polskich szpitalach. Mimo to wciąż znajdują się tacy, którzy nie ufają Fundacji i szkalują Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP nieustannie musi odpierać ataki ze strony m.in. prawicowych mediów czy internetowych hejterów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czasem jednak na skrzynkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są wysyłane wiadomości z historiami, którymi warto się podzielić. "Ludzie listy piszą. No i zrobił mi i nam kolega dzień!" - napisał Jerzy Owsiak, po czym opublikował treść otrzymanego maila.

"[...] to, co powinno łączyć, stało się, za sprawą wielu kłamliwych dziennikarzy [...], kolejną wrzutką do tworzenia podziałów między ludźmi. Przyznaję, że i ja wpadłem w sidła tej dziennikarskiej nagonki, zamieszczając pod jednym z artykułów chamski komentarz dotyczący pana i pańskiej działalności. Dla pana pewnie to żadne novum, bo takich komentarzy ma pan wiele - napisał autor wiadomości zatytułowanej "Przeprosiny".

Dalej czytamy, że u nadawcy listu po opublikowaniu hejterskiego komentarza, pojawiły się autorefleksja i wstyd. Dziś internauta żałuje swojego zachowania i dlatego zdecydował się napisać na adres Fundacji WOŚP.

"Czasu nie cofnę. Jedyne, co mogę zrobić, to pana przeprosić i wspomóc finansowo Pańską fundację. Napisałem do pana, bo chcę, aby pan wiedział, że obok dużych cudów, jakie dokonuje Orkiestra, są też takie małe, które zmieniają ludzkie umysły i kruszą zatwardziałe serca" - podsumował nadawca przeprosin.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o prawdopodobnie najlepszym serialu 2023 roku (sic!), załamujemy ręce nad Złotymi Malinami i nominacjami do Oscarów, a także przeżywamy rozstanie Shakiry i Gerarda Pique. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (526)
Zobacz także