Trwa ładowanie...
d7x2ia1

John Goodman ważył 180 kg. Schudł najprostszym możliwym sposobem

O "efekcie jo-jo" wie wszystko, nie wierzy w diety cud i jest śmiertelnie poważny, gdy mówi o uzależnieniu od jedzenia. Aktor zdobył sławę jako wesoły grubas, po którym dzisiaj nie ma już śladu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Goodman ważył 180 kg. Schudł najprostszym możliwym sposobem
(Instagram.com)
d7x2ia1

John Goodman z serialu "Roseanne", "Flinstonów" czy "Big Lebowski" to odległa przeszłość, do której 66-letni aktor nie lubi wracać pamięcią. Bo chociaż kiedy był grubasem odnosił wielkie sukcesy, to w tym samym czasie marnował mnóstwo kreatywnej energii. Poza planem "siedział na tyłku i zastanawiał się, co zjeść". Wyznał to po latach w wywiadzie, w którym przyznał się do uzależnienia od jedzenia.

- Byłem po prostu zmęczony, męczył mnie widok w lustrze. Kiedy golisz się i nie chcesz patrzeć na swoje odbicie, robi się niebezpiecznie – wyznał Goodman w rozmowie z ABC.

john goodman East News
john goodman (East News, Fot: eastnews)

- Musiałem przestać jeść, a jadłem praktycznie cały czas. Brałem całe garście jedzenia i wpychałem je sobie do ust – mówił Goodman, który z początku bez skutku walczył z nadwagą. W najgorszym momencie dobił do 180 kg.

d7x2ia1

Aktor wspomina, że potrafił przez trzy miesiące zrzucić nawet 30-35 kg, ale po takim sukcesie przychodziło rozprężenie ("nagradzałem się sześciopakiem piwa") i powrót do złych nawyków. Dopiero z czasem Goodman nauczył się walczyć z nadwag, a zarazem unikać "efektu jo-jo". Co ciekawe dokonał tego bez wymyślnych metod i specjalnych diet. Aktor po prostu ograniczył jedzenie, zrezygnował z fast foodów i innego śmieciowego jedzenia bogatego w cukier i sól. Zaczął prowadzić dziennik żywieniowy i myśleć, co wkłada do ust, stawiając na jakość, a nie na ilość.

  Getty Images
(Getty Images)

Do tego doszły ćwiczenia pod okiem trenera, spacery z psem i oczywiście odrzucenie rozrywkowego stylu życia. Jako 30-40-latek nie wylewał za kołnierz i jak sam przyznał, miewał przez to problemy zawodowe. - Kiedy kręciliśmy "Big Lebowskiego" (1998), kilka razy byłem pijany. Od tamtej pory obiecałem sobie, że nigdy już nie będę chlał w pracy.

Słowa dotrzymał, zapisał się do AA i od 20 lat pracuje nad sobą. Dzięki nowej filozofii życiowej Goodman mógł się w końcu pochwalić zrzuceniem symbolicznych 100 funtów (45 kg). I wcale na tym nie poprzestał.

Pięcioro bohaterów "Nadwagi ponad miarę" również postawiło sobie za cel zrzucenie co najmniej 100 funtów wagi. Każdy z nich sam decyduje, jaką metodą się posłużyć. Gdy uda im się sprostać temu trudnemu zadaniu, czeka ich seria nowych wyzwań.

Oglądaj "Nadwagę ponad miarę" w Telewizji WP w środę 21 listopada 22:00. Telewizja WP dostępna jest w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej, na platformie NC+ (kanał 170) oraz w sieciach kablowych m.in.: Vectra (128), Netia (30), Orange (35), Multimedia (38), UPC (158/116), Inea (28), Toya (17) oraz w WP Pilot.

d7x2ia1

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d7x2ia1

Podziel się opinią

Share
d7x2ia1
d7x2ia1