Trwa ładowanie...

Oglądaliście "Belfra" i "Pakt"? Nie możecie przegapić serialu "Modus"

Mroźna Skandynawia, brutalne morderstwo, zagadka i skomplikowane życie prywatne głównej bohaterki w tle. Telewizja WP ma dla was prawdziwy mroczny hit.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Córka Inger Johanne Vik jest świadkiem zbrodni
Córka Inger Johanne Vik jest świadkiem zbrodniŹródło: Youtube.com
d3qeruy

Rodzinna, ciepła atmosfera Bożego Narodzenia? Zapomnijcie. Policyjna psycholog i profiler Inger Johanne Vik (Melinda Kinnaman) oraz jej partner, detektyw Ingvar Nymann (Henrik Norlén), w tym magicznym dla innych czasie prowadzą śledztwo w sprawie brutalnych morderstw w Sztokholmie.

Podczas wesela Stina (córka Inger) jest świadkiem zabójstwa. Morderca nakazuje jej milczenie. Matka zauważa, że dziewczynka dziwnie się zachowuje, ale zrzuca to na karb autyzmu. Dopiero po czasie odkrywa, że jej dziecko może coś wiedzieć. W sprawę angażuje się policjant Ingvar Nymann. Wkrótce potem morderca otrzymuje kolejne zlecenie. Ma za zadanie zabić protestancką biskup Elisabeth Lindgren (Cecilia Nilsson). Szybko okazuje się, że badane sprawy mają związek z międzynarodową siecią religijnych fundamentalistów.

Oprócz skomplikowanej historii kryminalnej, bohaterowie mierzą się z codziennością. Ingvar nie może pogodzić się ze śmiercią żony i córki, które zginęły w nieszczęśliwym wypadku. Próbuje wychowywać własne dzieci oraz chorą córkę Inger.

d3qeruy

8-odcinkowy serial powstał na podstawie powieści "Frukta inte" autorstwa Anne Holt, której książki wydawane są w 20 krajach.

Serial był nominowany do skandynawskich nagród telewizyjnych: za najlepszy telewizyjny dramat oraz za najlepszą rolę męską (Krister Henriksson). Popularność pierwszego sezonu sprawiła, że zdecydowano się nakręcić kolejną serię - anglojęzyczną, w której jedną z głównych ról zagrała aktorka znana z "Seksu w wielkim mieście", Kim Cattrall.

Telewizja WP będzie emitować serial "Modus" od 2 października we wtorki o 22.30. Do obejrzenia we wszystkich sieciach kablowych oraz telewizji naziemnej.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3qeruy

Podziel się opinią

Share
d3qeruy
d3qeruy