Joanna Racewicz straciła pracę w Polskim Radiu. Niedawno krytykowała TVP

Joanna Racewicz
Joanna Racewicz
Źródło zdjęć: © AKPA

03.01.2023 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joanna Racewicz po dwóch latach żegna się z prowadzeniem audycji w radiowej Jedynce. Dla władz Polskiego Radia sytuacja jest klarowna i nie powinna być źródłem sensacji. Nie jest jednak tajemnicą, że dziennikarka wywodząca się z TVP bardzo mocno krytykowała ostatnio telewizyjne media publiczne.

Joanna Racewicz z Programem Pierwszym Polskiego Radia zaczęła współpracować na początku 2020 r. Na antenie prowadziła przedpołudniowe pasmo "Cztery pory roku". Po dwóch latach skończyła jej się umowa, a nowa nie została podpisana. - Jest to zupełnie naturalne, że umowa o współpracy kończy się zgodnie z terminem, na który została zawarta - powiedziała "Presserwisowi" Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia.

Racewicz nie komentuje, czy niepodpisanie nowej umowy to decyzja pracodawcy, czy też jej wybór. Warto jednak przypomnieć jej ostatnią rozmowę z Wirtualną Polską z listopada 2022 r., w której ostro skrytykowała telewizję publiczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Wciąż mam w pamięci tę instytucję z czasów, kiedy liczyła się prawda, dobra, merytoryczna informacja, obiektywizm i święta zasada pytania o zdanie obu stron każdego sporu. Niestety, te standardy uleciały z dymem epoki - mówiła Racewicz.

Zdaniem dziennikarki w TVP "trzeba skończyć z pogardą i językiem podziału, bo on w żaden sposób nie służy porozumieniu. Najwyższy czas przestać obrzucać się nawzajem błotem".

Joanna Racewicz pracowała w TVP w latach 1999-2018 z przerwą (2007-2010) na TVN. Od 2018 r. współpracuje z Polsat News, choć ostatnio nie pojawia się na antenie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe aferyrozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (162)
Zobacz także