Trwa ładowanie...
the eddy

Byliśmy na planie serialu Netfliksa z Joanną Kulig. "Spełniłam marzenie"

Zadymiony klub w robotniczej dzielnicy Paryża. Na scenie Joanna Kulig i fantastyczny zespół przygrywają jazzowe standardy. Aż trudno uwierzyć, że to plan nowego serialu Netfliksa. Z takim składem i talentem mogliby śmiało wyruszyć w prawdziwą trasę. Premiera "The Eddy" już 8 maja!

Share
Byliśmy na planie serialu Netfliksa z Joanną Kulig. "Spełniłam marzenie"
Źródło: Materiały prasowe
d25qd8z

Jest słoneczne, sierpniowe popołudnie, gdy wsiadam wraz z grupą dziennikarzy z Polski w taksówkę w Paryżu, by pojechać na plan serialu "The Eddy". Ekscytacja jest ogromna. To międzynarodowa produkcja, którą reżyseruje Damien Chazelle, zdobywca Oscara za "La La Land". W dodatku w serialu gra Joanna Kulig. Samochód nie wiezie nas w żadne charakterystyczne dla Paryża miejsce. Jedziemy w małą uliczkę XII dzielnicy. Tutaj znajduje się tytułowy klub The Eddy, stworzony na potrzeby serialu.

Casting tuż przed porodem

Joanna Kulig na casting do "The Eddy" wybrała się w ostatnich dniach ciąży. Zaśpiewała przed Chazellem.

d25qd8z

- Trzy godziny później miałam rolę - mówi aktorka.

A twórcy musieli przepisać gotowy scenariusz tak, by grana przez nią bohaterka była Polką. Na plan serialu jechała z kilkumiesięcznym synkiem. Aby pogodzić pracę z opieką nad synkiem, do Paryża przyjechali z nią członkowie rodziny, którzy pomagali aktorce zająć się małym Jasiem.

Kulig przyjmuje nas z szerokim uśmiechem na twarzy w swojej przyczepie ustawionej obok planu serialowego. Na rozmowę mamy niewiele czasu, bo za moment Joanna ma kręcić scenę, ale próbuje wynegocjować dla nas kilka minut więcej.

d25qd8z

Wielokulturowa ekipa

Kulig pracuje z międzynarodową ekipą. W projekt zaangażowanych jest 4 różnych reżyserów (Obok Chazelle'a to Houda Benyamina z Francji, Laïla Marrakchi z Maroka i Alan Poul z USA), a na planie mówi się po angielsku i francusku.

- Chazelle czuwa nad wszystkim. Na planie jest bardzo radosny i wnosi pozytywną energię - zachwala Joanna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ale aktorka mówi też, że nie jest to łatwy projekt.

d25qd8z

- Miałam problem z nauczeniem się wszystkich piosenek do filmu. Z pomocą przybyła Magdalena Jaracz, która od 40 lat pracuje z aktorami - wyznaje gwiazda.

Najprawdziwszy jazz band

Wkrótce opuszczamy przyczepę i udajemy się na plan. Gdy wchodzimy do klubu, czujemy się jak na próbie jazzowego zespołu. Joanna wciela się w Maję, wokalistkę jazzową, która grywa w klubie The Eddy. W scenie, która jest kręcona na naszych oczach, Kulig daje koncert, podczas gdy grany przez Andre Hollanda Eliot Udo rozmawia z kimś przy barze.

Scena jest powtarzana tyle razy, że zdążę zapamiętać graną piosenkę i będę ją nucić jeszcze długo po powrocie do Polski. Już wtedy wiem, że ścieżka dźwiękowa do "The Eddy" będzie wspaniała. W serialowym zespole grają prawdziwi muzycy z różnych zakątków świata. A muzykę napisał Glen Ballard.

d25qd8z

Kulig, która kiedyś marzyła o karierze muzycznej, w końcu się realizuje.

- Wreszcie mam swój zespół. Spełniło się moje marzenie - ekscytuje się.

I rzeczywiście, zespół z The Eddy to najprawdziwszy jazzowy skład. Możecie go posłuchać w serialu od 8 maja.

O czym opowiada "The Eddy"?

"The Eddy" to historia właściciela podupadającego jazzowego klubu w biedniejszej dzielnicy Paryża. Gdy w lokalu zjawia się kilku podejrzanych mężczyzn, którzy żądają od niego zwrotu pieniędzy pożyczonych wspólnikowi, sprawy zaczynają się komplikować. W życiu osobistym Elliot też nie ma łatwo. Odwiedza go nastoletnia córka, która chce, by wrócił z nią do Nowego Jorku. A do tego zakończony już romans z Mają – wokalistką zespołu koncertującego w klubie – psuje atmosferę.

- Na początku jest ona bardzo depresyjna. Z każdym kolejnym odcinkiem staje się coraz silniejsza. Spaja cały zespół. W końcu zaczyna kontrolować swoje życie i zyskuje nową energię do działania.

Premiera "The Eddy" 8 maja na platformie Netflix.

d25qd8z

Podziel się opinią

Share
d25qd8z
d25qd8z