Joanna Brodzik w "Domu nad rozlewiskiem"

Joanna Brodzik w "Domu nad rozlewiskiem"
Źródło zdjęć: © AKPA

29.07.2009 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długo plotkowano o ekranizacji tej książki, a w rozmowach kuluarowych padały przeróżne nazwiska gwiazd mających wcielić się w odtwórczynię głównej roli. Nic więc dziwnego, że ostateczne informacje związane z tą produkcją, wzbudzały nie lada zainteresowanie prasy, a także miłośników twórczości Małgorzaty Kalicińskiej, konkretnie jej głośnego dzieła "Dom nad rozlewiskiem".

Wreszcie machina ruszyła! Ekipa wystartowała na początku lipca i prace idą pełną parą. "Dom nad rozlewiskiem" to opowieść o Małgosi, kobiecie, która traci pracę w agencji reklamowej. Gdy próby znalezienia nowej nie przynoszą rezultatów, bohaterka decyduje się na radykalny krok. Opuszcza stolicę i odwiedza mieszkającą na Mazurach matkę, z którą od lat nie miała kontaktu.

W nowym środowisku odzyskuje spokój i zaczyna nowe życie. W rolę głównej bohaterki wciela się Joanna Brodzik, która po ponad rocznej przerwie spowodowanej macierzyństwem, wraca do aktorstwa.

"Joasia po przerwie zmieniła się. Jest już dojrzałą kobietą. Zachwyciła nas swoją grą aktorską i pokonała naprawdę wiele fantastycznych kandydatek" - mówi producentka serialu Katarzyna Kalicińska-Goczał.

Matkę Małgorzaty, Barbarę, zagra Małgorzata Braunek, jej partnera zaś Jerzy Schejbal. W serialu pojawią się także Piotr Grabowski, jako Konrad mąż Małgorzaty i Ewa Bakalarska w roli jego kochanki.

Olga Frycz natomiast wcieli się w córkę Marysię, a jej chłopaka, czarującego Kubę zagra Antek Królikowski.

"Mania jest taka, jaką znamy z książki. To spokojna i opanowana dziewczyna, która wie, czego chce od życia i panuje nad swym losem. Ze względu na moje umiejętności wprowadziliśmy jednak kilka zmian. Moja bohaterka na przykład nie gra na perkusji, jak w książce, lecz na fortepianie. A to dlatego, że prywatnie jestem pianistką i łatwiej mi będzie zagrać te sceny. Z pewnością będzie to bardziej wiarygodne - opowiada Olga Frycz, która zdradza, że celowo wcześniej nie przeczytała książki "Dom nad rozlewiskiem": Chciałam skupić się tylko na scenariuszu i na wyobrażeniu reżysera co do tej postaci. Książkę przeczytam dopiero po nagraniu serialu i porównam efekt naszej pracy z oryginałem". Po lekturze dzieła jest już natomiast Antek Królikowski, który przyznaje, że grany przez niego bohater odbiega nieco od pierwowzoru. "Kuba będzie mniej poważny i bardziej przemądrzały. Bliscy traktować go będą z przymrużeniem oka, a nawet czasem będą się z niego śmiać. Postać ta wniesie nieco komediowego akcentu, co mnie bardzo
cieszy" - mówi Antek.

W serialu nie zabraknie także nowych postaci. "Pojawi się dwójka bohaterów, która w ogóle nie występuje w książce. Będzie to kobieta Wiktora, śpiewaczka operowa i matka autystycznego dziecka, w którą wcieli się mezzosopranistka Alicja Węgorzewska. Druga postać to organista Maciej, który organizuje chór. Jest to osoba scalająca całą społeczność wiejską" - opowiada producentka i dodaje: "Małgorzata Kalicińska, czyli moja ciocia, początkowo uczestniczyła w pisaniu scenariusza, a teraz już tylko ciepłym okiem patrzy na to, co dzieje się z jej dzieckiem. Obdarzyła nas naprawdę wielkim zaufaniem, a my staramy się możliwie najlepiej przenieść atmosferę książki na ekran".

Autorami scenariusza są Anna Janyska oraz Małgorzata i Maciej Sobieszczańscy, zaś reżyserii serialu podjął się Adek Drabiński. Zdjęcia potrwają do połowy października, a na początku sierpnia ekipa przenosi się na Mazury, w okolice Olsztyna, gdzie mieści się tytułowy dom nad rozlewiskiem.

Czy rzeczywiście odzwierciedla on ten przedstawiony w książce, przekonamy się już 4 października, kiedy wyemitowany zostanie pierwszy odcinek tego serialu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także