Trwa ładowanie...
d32y9wt
d32y9wt

Nowa - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
d32y9wt

„Nowa” to polski serial kryminalny nadawany przez stację TVP2 od 11 marca 2010 roku. Serial w reżyserii Tomasza Szafrańskiego został wyprodukowany przez Aktiv Media. Składa się z trzynastu odcinków.

„Nowa” to serial o pracy policjantów, którzy rozwiązują zagadki tajemniczych morderstw, porwań i oszustw. W działaniach wspomagają ich technicy kryminalistyki, prokuratorzy i inspektorzy, a także zawodowy negocjator.

Główny wątek koncentruje się wokół zmagań młodej absolwentki szkoły policyjnej w Szczytnie, Ady Mielcarz (w tej roli Justyna Kulig-Schneider), z trudną rzeczywistością pracy w komendzie stołecznej policji. Ada trafia na staż do jednego z najlepszych zespołów wydziału kryminalnego kierowanego przez inspektor Paulinę Barską (Małgorzata Kożuchowska).

Młoda bohaterka musi udowodnić, że pasuje do tego grona. Ada zostaje przez inspektor Barską przydzielona do zespołu komisarza Macieja Wolskiego (Maciej Bosak). Wolski nie akceptuje jej, traktuje jak intruza, uważając, że przestępczy świat to domena mężczyzn. Chętnie by się jej pozbył i zaangażował swojego przyjaciela. Nie odważy się jednak przeciwstawić decyzji szefowej.

24 - letnia Ada Mielcarz sprawia wrażenie osoby upartej i hardej, ale to tylko poza. W ten sposób młoda policjantka tuszuje swoją wrażliwą i nieśmiałą naturę, zadając sobie sprawę, takie cechy raczej kolidują z wykonywanym przez nią zawodem. Od dziecka musiała być samodzielna, jej rodzice zginęli przypadkowo w strzelaninie, gdy miała 14 lat. Wychowywała ją starsza siostra, która jest psychologiem z wykształcenia. Ada z trudnością nawiązuje przyjaźnie, czuje się zagubiona w wielkim mieście. Z czasem jednak przełamuje strach i lęk, zaczyna wierzyć w siebie.

d32y9wt

Już w pierwszym odcinku Wolski musi ratować Adę z opresji. Ich pierwsze wspólne zadanie to wykrycie zabójcy młodej kobiety. Znaleziona w parku Morskie Oko ofiara została brutalnie zgwałcona i uduszona. Wieczorem, kiedy Ada idzie do przydzielonej jej służbowej kawalerki, postanawia jeszcze wrócić miejsce zbrodni.

Główna obsada serialu "Nowa" składa się z następujących aktorów: Justyna Schneider, Marcin Bosak, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Nejman, Piotr Grabowski, Anna Czartoryska, Szymon Bobrowski.

d32y9wt
Tytuł oryginalny

Nowa

Gatunek

kryminał, obyczajowy, serial

Obsada

Anna Czartoryska (Ewa Kalita)

Małgorzata Kożuchowska (inspektor Paulina Barska)

Maciej Musiał

Małgorzata Kożuchowska

d32y9wt
d32y9wt