Jest skarga na słowa Jana Pietrzaka o Tusku. KRRiT zajmie się wypowiedzią z TVP Info
Do KRRiT wpłynęła skarga na słowa Jana Pietrzaka o Donaldzie Tusku, którego nazwał na antenie TVP Info "produktem germanizacji i rusyfikacji".
O skardze, która wpłynęła na Jana Pietrzaka do KRRiT, donosi serwis Wirtualnemedia.pl. Wypowiedź Jana Pietrzaka o liderze PO padła 10 listopada w programie Michała Rachonia "#Jedziemy". Satyryk, który regularnie pojawia się na antenie TVP Info, komentował wówczas słowa Donalda Tuska, że "polskość to nienormalność", które padły w eseju polityka opublikowanym w miesięczniku "Znak" pod koniec lat 80. Warto przypomnieć, że Tusk wyjaśniał niedawno, że to cytat z Józefa Piłsudskiego, choć wciąż mu bliski.
Pietrzak nazwał wówczas lidera PO m.in. "potomkiem Bismarcka albo Stalina". - Produkt germanizacji i produkt rusyfikacji, to jest może w jednej dziesiątej Polak - mówił o Tusku Pietrzak. - To produkt naszych okupantów, którzy właśnie takich typków wychowali i oni założyli tutaj partię, która nie ma nic wspólnego z polskością (…). Jest zaprzedanym sługą naszych sąsiadów - perorował zwolennik obecnego obozu władzy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało
Słowa Pietrzaka TVP Info chętnie cytowało w swoich mediach społecznościowych (m.in. na Twitterze). Jak dowiedział się branżowy serwis, do KRRiT wpłynęła jedna skarga indywidualna na wypowiedź satyryka. Potwierdziła to w rozmowie z Wirtualnymi Mediami rzeczniczka rady Teresa Brykczyńska.
Zgodnie z procedurą, KRRiT powinna zwrócić się do nadawcy o przekazanie nagrania i wyjaśnienia, a następnie zająć stanowisko w sprawie. Przypomnijmy, że na początku października w skład rady weszli nowi członkowie powołani przez prezydenta - Marzena Paczuska i Hanna Karp. Rządząca większość wybrała także nowego przewodniczącego - Macieja Świrskiego i jego zastępczynię dr Agnieszkę Glapiak. Senat wybrał zaś Tadeusza Kowalskiego.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.