Trwa ładowanie...

Jest oświadczenie Jacka Kurskiego ws. Roberta Janowskiego i programu "Jaka to melodia?"

Janowski rozstał się z programem "Jaka to melodia?", ponieważ nie zgodził się na stawiane przez TVP nowe warunki współpracy i zmienioną formułę teleturnieju. Zupełnie innego zdania jest prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jest oświadczenie Jacka Kurskiego ws. Roberta Janowskiego i programu "Jaka to melodia?"Źródło: PAP
d2jg9v6

Robert Janowski nie będzie już gospodarzem kultowego show. Telewizja Polska odkupiła licencję, na której produkowany był teleturniej, i jak się okazało, zamierza wprowadzić do formatu istotne nowości. Jeden z pomysłów zakłada m.in. zmianę prowadzącego i formuły całego show. Janowski nie chciał jednak zgodzić się na nowe warunki. Prezenter musiałby bowiem zostać pracownikiem TVP i firmować swoim nazwiskiem inne projekty Telewizji Polskiej.

- Robert został zaproszony na rozmowy do telewizji. Usłyszał że program będzie kontynuowany w zmienionej formule. Podobno pojawił się np. pomysł, żeby do repertuaru, obok rozrywkowych przebojów, wprowadzić także piosenki patriotyczne. Robert jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja, bo przecież w tym roku miał świętować 20-lecie "Jaka to melodia?" - powiedział informator "Flesza".

-* Trudno mi się do tego odnieść, bo dowiedziałem się o tym z mediów. Nikt mnie nie uprzedził. Rzecznik TVP nie skontaktował się ze mną.* Żal programu i widzów. Dla niektórych była to jedyna rozrywka. Dla niej włączali jeszcze TVP - powiedział Janowski w rozmowie z noizz.pl. - Ostatni sezon "Jaka to melodia?" skończyliśmy nagrywać w maju. Ekipa pracująca przy programie myślała, że wróci do pracy po wakacjach. Najwyraźniej tak się nie stanie. Po 20 latach ludzie zostali pozbawieni pracy. Żal, bo stworzyliśmy fajną, muzykalną społeczność – dodał. Żona Janowskiego w rozmowie z serwisem plotek.pl potwierdziła doniesienia, które pojawiły się m.in. w magazynie "Flesz".

Informację o tym, ze TVP odkupiło prawa do emisji show od poprzedniego producenta Jacek Kurski potwierdził na Twitterze. "Działając w interesie publicznym TVP po 19 l. pośrednictwa odkupiła wreszcie od właściciela prawa do formatu Name that tune Jaka to melodia?" - napisał prezes Telewizji Polskiej. Po minucie na jego oficjalnym profilu pojawił się kolejny wpis. Drugi post Kurskiego zaprzeczył wcześniejszej wypowiedzi Janowskiego i doniesieniom, mówiącym o tym, że gospodarz show nie dogadał się z TVP. Według Kurskiego telewizja nie zamierza zmieniać formatu, skontaktowała się wieloletnim prowadzącym i czeka na jego odpowiedź. Jednocześnie wszelkie dotychczasowe informacje prezes nazwał fakenewsami.

"TVP zaproponowała R. Janowskiemu dalsze prowadzenie JTM w dotychczasowej formule. Czekamy na jego odpowiedź. Dementuję zatem nowe #fakenews" - napisał w mediach społecznościowych prezes Kurski. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Z oświadczenia polityka twitterowicze zaczęli kpić.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

PAP
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE: Maryla Rodowicz o cenzurze TVP w Opolu

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jg9v6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jg9v6