Rozrywka"Jaka to melodia?": Robert Janowski odchodzi z programu!

"Jaka to melodia?": Robert Janowski odchodzi z programu!

"Jaka to melodia?": Robert Janowski odchodzi z programu!
Źródło zdjęć: © ONS.pl
oprac. Anna Ryta

12.06.2017 10:57, aktual.: 13.06.2017 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert Janowski rozstał się z programem "Jaka to melodia?". Powód? Nie zgodził się na stawiane przez TVP nowe warunki współpracy i zmienioną formułę teleturnieju.

W tym roku muzyczne show "Jaka to melodia?" będzie świętowało 20-lecie istnienia w Telewizji Polskiej. Program prowadzony przez Roberta Janowskiego jest od lat niekwestionowanym liderem oglądalności w swojej kategorii. Jeden odcinek ogląda średnio 2,3 mln widzów. Niestety, wszystko wskazuje jednak na to, że widzów czekają poważne zmiany. Jak donosi magazyn "Flesz", Janowski nie będzie już gospodarzem kultowego show. Powód? Telewizja Polska odkupiła licencję, na której produkowany był teleturniej, od właściciela amerykańskiego formatu "Name That Tune" i jak się okazało, zamierza wprowadzić do formatu istotne nowości.

Jeden z pomysłów zakłada m.in. zmianę prowadzącego i formuły całego show. Janowski nie chciał jednak zgodzić się na nowe warunki. Prezenter musiałby bowiem zostać pracownikiem TVP (do tej pory był jedynie zatrudniony przez firmę Media Corporation, producenta programu) i firmować swoim nazwiskiem inne projekty Telewizji Polskiej.

- Robert został zaproszony na rozmowy do telewizji. Usłyszał że program będzie kontynuowany w zmienionej formule. Podobno pojawił się np. pomysł, żeby do repertuaru, obok rozrywkowych przebojów, wprowadzić także piosenki patriotyczne. Robert jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja, bo przecież w tym roku miał świętować 20-lecie "Jaka to melodia?" - powiedział informator "Flesza".

Jak się okazało, nie są to wszystkie zmiany, które dotkną kultowy teleturniej. Choć TVP kupiła licencję na produkowanie programu, wciąż nie otrzymała jeszcze prawa do nazwy "Jaka to melodia?" (właścicielem jest Media Corporation). Jeśli ta kwestia nie zostanie uregulowana, nowy sezon show będzie miał nie tylko nowego prowadzącego i formułę, ale również tytuł.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1604)
Zobacz także