Jest nowy kanał telewizyjny. Widzowie pytają, gdzie oglądać

News 24 to nowy kanał informacyjny
News 24 to nowy kanał informacyjny
Źródło zdjęć: © Facebook

02.03.2022 12:27, aktual.: 02.03.2022 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystartował nowy kanał informacyjny News 24. Pierwsze próbne emisje odbyły się na Facebooku, ale nagrania po kilku dniach skasowano. Teraz oficjalnie poinformowano, że kanał działa. Ale gdzie?

Widzowie oglądają Polsat News, TVN24 czy TVP Info, czyli głównych graczy na rynku. We wrześniu 2021 r. miał wystartować ich konkurent, czyli News24. Próbne emisje odbyły się jednak w najgorętszym możliwym czasie dla stacji informacyjnych, które przeżywają oblężenie widzów. 24 lutego, czyli w dniu inwazji wojsk Rosji na Ukrainę, odbyły się transmisje na Facebooku.

Programy poświęcone sytuacji w Ukrainie były emitowane nieustannie przez prawie siedem godzin. Na ekranie można było zobaczyć m.in. Darię Wąsiewską, Magdalenę Rataj, Jacka Zimnika i Marcina Antosiewicza. Prezenterzy łączyli się ze studia z reporterami i ekspertami, omawiając działania Putina, reakcję zagranicy itp.

Nadawca podaje, że nowy kanał wystartował rankiem 1 marca. Program poprowadzili Jacek Zimnik i Magdalena Rataj. Fragment można obejrzeć na facebookowej stronie nadawcy.

- Na razie News 24 wszedł do oferty mniejszych operatorów, ale intensywnie negocjujemy też z czołowymi sieciami. Chcemy udostępnić nasz kanał także w formie płatnego streamingu internetowego – komentuje w rozmowie z "Presserwisem" Ewelina Kachniarz z Tier Investments.

Nadawca nie ma jeszcze koncesji na nadawanie na platformach satelitarnych, ale zaznacza, że dostępny jest w 50 sieciach kablowych.

Na pytania internautów, "gdzie was oglądać", News 24 odpowiada: "O dostęp do kanału News24 należy zapytać nadawców kablowych, to od nich zależy wprowadzenie nowego kanału do swojej oferty dla abonentów. Na ten moment odbiera nas ponad 50 operatorów".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także