WP

Jerzy Owsiak o ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

- Wiadomość wręcz szokująca. To nie był wypadek, to było świadome zagrożenie życia. Do teraz nie wiemy, jaki jest stan zdrowia prezydenta Adamowicza - powiedział Jerzy Owsiak z warszawskiego sztabu WOŚP. Jak donoszą źródła, prezydent Paweł Adamowicz jest w stanie krytycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Jurek Owsiak skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. (Agencja Gazeta)
WP

Owsiak ze sceny poprosił, by przerwać warszawski koncert. - Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Agresja miała miejsce w Gdańsku, to jest niewyobrażalne - skomentował.

- W tym kraju tak się zakręciliśmy w ciągu ostatnich lat, że nie możemy uszanować takiego święta jakim jest WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak.

Poruszony skomentował to, co stało się podczas finału w Gdańsku. - Bądźmy Polakami, którzy się kochają. Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się. Nie idźcie w stronę zła. Nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska. Taka, jak tutaj. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje. Przepraszam, scenariusz pisze życie - dodał.

WP

Przypomnijmy, mężczyzna wbiegł na scenę i ostrym narzędziem godził Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska pojawił się na scenie przed światełkiem do nieba. W pewnym momencie wbiegł na nią mężczyzna i ugodził prezydenta miasta nożem.

W drugim telewizyjnym wejściu Owsiak również w emocjach odniósł się do zamachu w Nicei sprzed lat, ale najmocniejszym fragmentem jego wystąpienia był ten, w którym w ostrych słowach nawiązał do wyemitowanej w programie TVP "Dobranocki". Mowa o animacji, w której plastelinowe figurki wystylizowane były na Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Pakuję pieniądze do jakiegoś wora i je gdzieś wywożę. Dziś byliście świadkami rozmów z ludźmi, którzy potwierdzali to, co robi Orkiestra. I ktoś w tym świecie plasteliny próbuje zrobić ze mnie bandziora, złodzieja. A druga osoba zabiera te pieniądze z Gwiazdą Dawida. Coś nieprawdopodobnego. 2019 rok. Kraj, który wyzwolił Europę Wschodnią z niewoli. I w tym kraju tworzy się w telewizji publicznej opowieść o mnie? Ale i o innych przez te dwa lata. O osobach, które kojarzą się ze środowiskiem Żydów z lat 30, karykaturalne. Wyobrażacie sobie karykaturalny obraz Polaka? - dodał.

- Wszyscy którzy mają trochę oleju w głowie nie powinni pisać, że ta pani [Barbara Pela - przyp.red.] zrobiła coś 'w punkt'. To jak mamy na to zareagować? Mamy odbudować Auschwitz? Przecież cały świat obserwuje, cały świat na to patrzy. Falą tej plasteliny jest nienawiść - mówił. - Mogę tylko podziękować każdej stronie politycznej, która się temu przeciwstawia.

WP

Przeczytaj: Paweł Adamowicz zaatakowany. Szokujące wideo

Polub WP Teleshow
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP