Trwa ładowanie...

Jarosław Olechowski o antysemityzmie "Minęła 20”: zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje

10 stycznia TVP Info wyemitowała półtoraminutową "Dobranockę" na koniec programu "Minęła 20", wywołując szczególne poruszenie. Sytuację skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, przyznając, że przekaz formatu był antysemicki.

Share
Jarosław Olechowski o antysemityzmie "Minęła 20”: zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje
Źródło: Facebook.com
d27duds

Po zebraniu fury pieniędzy Owsiak wraca do byłej prezydent Warszawy i próbuje stawiać opór przed zagrabieniem wszystkich banknotów. Karykatura Gronkiewicz-Waltz wyciąga mu jednak z pleców kluczyk do nakręcania, ładuje gotówkę do wielkich worów, a Owsiakowi zostawia 10-złotowy banknot.

Barbara Piela zamieściła cały odcinek w mediach społecznościowych, wystawiając się na falę negatywnych i często obraźliwych komentarzy. Niektórzy dostrzegli tam nawet przejaw antysemityzmu. Chodzi o banknot dwustuzłotowy, na którym widnieje Gwiazda Dawida.

d27duds

Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, napisał na Twitterze: "Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje."

Barbara Piela jest doktorem chemii i trzykrotną zwyciężczynią telewizyjnej "Wielkiej gry". Pierwszą karykaturę narysowała w 2001 r., później zaczęła lepić znane osobistości z plasteliny i tworzyć krótkie animacje poklatkowe. Jej prace można oglądać w "Minęła 20", a od niedawna także w "Gazecie Polskiej".

d27duds

Podziel się opinią

Share
d27duds
d27duds