Trwa ładowanie...

Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł i zwycięzca "Big Brothera" miał 65 lat

Zmarł Janusz Dzięcioł, były poseł na Sejm RP i triumfator 1. edycji programu "Big Brother". Zginął tragicznie, w wypadku na torach kolejowych. Miał 65 lat.

Share
Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł i zwycięzca "Big Brothera" miał 65 lat
Źródło: East News
d1e91tv

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku

Do wypadku doszło na torach kolejowych w Białym Borze k. Grudziądza. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Policja została poinformowana o zdarzeniu w piątek 6 grudnia ok. godz. 8:45.

Niestety, na miejscu okazało się, że wypadek był śmiertelny, zginęła osoba będąca w samochodzie. Był nią Janusz Dzięcioł, były poseł i zwycięzca "Big Brothera". Sprawę badają policjanci, strażacy, prokurator i służby kolejowe. Wiadomo, że przejazd był niestrzeżony.

Ruch kolejowy na trasie Grudziądz - Toruń został wstrzymany.

ZOBACZ TEŻ: Black Friday. Nagranie uczestniczki "Big Brothera"

Kim był Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł w czasach PRL był kierownikiem wojskowego gospodarstwa rolnego i prezesem zarządu rolniczej spółdzielni produkcyjnej. W 1991 r. objął pracę w nowo utworzonej straży miejskiej w Świeciu.

d1e91tv

W 2001 r. wygra 1. edycję reality show "Big Brother" i zgarnął główną nagrodę w wysokości 500 tys. zł. Zagrał później w filmie Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz...".

W następnych latach startował w wyborach do Sejmu RP. Udało mu się zostać posłem w 2007 i 2011 r., kiedy to kandydował z list Platformy Obywatelskiej.

W 2019 r. wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL.

Janusz Dzięcioł zginął w wieku 65 lat. Miał żonę i córkę.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1e91tv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e91tv
d1e91tv