Seriale polskie"Janosik" ocenzurowany przez YouTube. Jedna scena zniknęła

"Janosik" ocenzurowany przez YouTube. Jedna scena zniknęła

"Janosik" ocenzurowany przez YouTube. Jedna scena zniknęła
Źródło zdjęć: © East News
Urszula Korąkiewicz

21.04.2017 13:43, aktual.: 21.04.2017 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Janosik" to jeden z ulubionych seriali Polaków. Nic dziwnego, że równie chętnie jak w telewizji, oglądają go w sieci. Tym bardziej, że to właśnie tam można znaleźć nigdzie wcześniej niepublikowane rarytasy. O dziwo, niektóre z nich trafiają pod rygorystyczną cenzurzę.

Jedną z najsłynniejszych scen "Janosika" jest ta, w której główny bohater bierze kąpiel w rzece w towarzystwie pięknej Maryny, w postać której wcieliła się Ewa Lemańska. Chociaż scena w odcinku była skrócona, nikt raczej nie myślał o jej cenzurowaniu. W serwisie YouTube jeszcze do niedawna można było znaleźć nieopublikowaną w telewizji, pełną wersję tej sceny, w której było widać nagie piersi dziewczyny. YouTube postanowił usunąć trwający 41 sekund fragment, jako uzasadnienie podając, że jest w nim "nagość i treści o zabarwieniu seksualnym". Choć formalnie decyzja wydaje się słuszna, to oburzyła wielu internautów. Zauważyli, iż wśród filmików znajdują się o wiele bardziej kontrowersyjne materiały, których nikt nie usuwa. Administratorzy argumentują decyzję zapisem z regulaminu serwisu.

- Materiały o jednoznacznie erotycznym charakterze, takiej jak pornografia, nie są dozwolone. Filmy zawierające treści fetyszystyczne zostaną usunięte lub objęte ograniczeniami wiekowymi w zależności od stopnia dosłowności i drastyczności danego materiału. Zasadniczo fetyszyzm drastyczny, wiążący się z przemocą lub poniżeniem, jest niedozwolony w serwisie YouTube – można przeczytać w dziale Zasady, bezpieczeństwo i zgłaszanie naruszeń.

Usunięcie wydaje się o tyle dziwne, że w innym punkcie regulaminu dopuszcza się już tego typu treści.

- Filmy prezentujące nagość lub inne treści erotyczne mogą być dozwolone, jeżeli ich główny cel jest edukacyjny, dokumentalny, naukowy lub artystyczny. Filmy takie nie mogą być nadmiernie drastyczne. Na przykład film dokumentalny na temat raka piersi jest odpowiedni, ale publikowanie scen wyjętych z kontekstu już nie. Pamiętaj, że kontekst zawarty w tytule i opisie pozwoli zarówno nam, jak i widzom, określić główny cel filmu – brzmi kolejny zapis.

A wy co o tym sądzicie? Scena jest zbyt wulgarna czy to administratorzy serwisu przesadzili z reakcją?

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (127)
Zobacz także